Сьогодні, 7 травня, у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького відбувся Молодіжний етнофестиваль автентичної української культури «Гаївки-фест». Дощ не став перешкодою святу – в оновленому університетському спорткомплексі вистачило місця для всіх учасників, а їх було чимало.

Сюди приїхали художні колективи Львівщини, зокрема, фольклорні гурти: «Барвінок» із НВК садочок-школи «Софія» (Львів), «Смерічка» з Корчинської ЗОШ (Радехівський район), «Крашанки» із СЗШ №7 (Львів), «Великодні дзвони» із Львівього коледжу транспортної інфраструктури ДНУЗТ імені академіка В.Лазаряна, педагогічного коледжу ЛНУ імені І.Франка, Техніко-економічного коледжу НУ «Львівська політехніка», «Пацьорки» із Звенигородської ЗОШ (Пустомитівський район), «Берегиня» із Верхнянського НВК (Турківський район) , гурт із села Наконечного, хор «Віночок Діви Марії» Розвадівського закладу ЗСО та опорний заклад "Краковецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІступенів імені Романа Шухевича» (Яворівський район).
Привітав учасників свята і гостей ректор університету професор Володимир Стибель. «Ми – українці маємо багату культуру і духовність і мусимо дбати, щоб наші нащадки не забули їх. Адже хто рідне забуває, той майбутнього немає», - сказав ректор. Привітав учасників поважний гість університету - директор Львівського театру опери та балету імені імені Соломії Крушельницької Василь Вовкун. Він звернувся до молоді: «У той час коли я був молодим, незважаючи на заборону, ми більше співали і водили гаївки, ніж зараз. Я починав з гаївок і тому став артистом, - розповів він. Я вдячний вам за те, що ви любите і бережете наші традиції. У них наші ментальність і національна гордість!» – сказав Василь Вовкун і експромтом заспівав одну із гаївок. Це була справжня несподіванка, яка викликала гучні оплески.
Університетський капелан, отець Роман Довгань благословив свято і учасники, і гості, і глядачі разом заспівали Церковну пісню «Христос воскрес»:
Радуйтеся, Божі люди,
Хай між вами гнів не буде,
Хай цвіте любов все Божа,
Чиста, мила, як квіт-рожа,
Бо любов прийшла з небес:
Христос воскрес!
А тоді всі разом заспівали давню забуту пісню про січових стрільців:
Коло церкви, ніби цвіти,
Ходять старші, ходять діти.
Ходять хлопці і дівчата,
Українські соколята.
А згодом співали уже відомі і забуті гаївки «Була собі царівна», «Вербовая дощечка», «Огірочки» , «В нашім селі на горбочку» та інші, водили хороводи і танці. Співали і танцювали дорослі і малі. Свято вдалося на славу!

Довідка: Фестиваль «Гаївки-фест»– вже шостий рік проводиться у нашому університеті. Його натхненником є керівник ВСКРУ, заслужений працівник культури Тетяна Купчак . Їй допомагають студенти університету - учасники народної хорової капели «Ватра».
Прес-служба ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького