emblema pyta

КАФЕДРА ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ

Завідувач кафедри, доктор наук з державного управління, професор Парубчак Іван Орестович

19 лютого 2019 року студентки третього курсу спеціальності «Менеджмент» факультету економіки та менеджменту разом з кураторами груп, викладачами кафедри публічного управління та адміністрування М.П. Матвеєвою та Н.Б. Радух у рамках курсу «Основи української державності, культури та духовності» зустрілись з очільницею центру «Жіночі перспективи» Любов Максимович, яка займається проблемами захисту прав жінок, забезпеченням рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах суспільного життя.

Під час зустрічі обговорювались питання гендерної рівності, сприяння впровадженню гендерних підходів у практику діяльності державних та недержавних інституцій, сприяння просуванню жінок до прийняття рішень на всіх рівнях, подолання гендерної дискримінації на ринку праці та більшого залучення жінок до підприємницької діяльності; відстоювання прав жінок, потерпілих від насильства, та сприяння застосуванню міжнародних норм прав людини у національній судовій практиці стосовно насильства в сім’ї, сприяння ратифікації Конвенції Ради Європи «Про боротьбу та попередження насильства щодо жінок та домашнього насильства».

Цікавою була дискусія щодо розуміння та оцінювання ситуації стосовно гендерної рівності студентками та жінками, які працюють та створили сім’ю. Обговорювались права і можливості для жінок та чоловіків у суспільстві, рівність умов для реалізації прав людини, участі в національному, політичному, економічному, соціальному та культурному розвитку, отриманні рівних винагород за результатами праці.
На думку пані Максимович, активна діяльність жіночих громадських організацій протягом останнього десятиліття зробила права жінок більш окресленими, і тепер завдання полягає в тому, щоб зробити їх більш досяжними. Для цього молодим дівчатам необхідно активно долучатись до суспільного життя та прийняття управлінських рішень на всіх рівнях державного управління.

Мар’яна Матвеєва, доцент