В гармонії з природою!
В гармонії з природою! Саме такими словами можна коротко охарактеризувати нашу поїздку в приватне господарство до Тараса Ігоровича Суходольського. Ввічливий господар вийшов зустріти автобус з гостями до центральної дороги. Його коротка розповідь про свій спосіб життя, не так далеко від міської суєти, викликала неабиякий інтерес. Дорогу по-під лісом подолали швидко. Цікавість викладачів та студентів з кафедри водних біоресурсів та аквакультури ЛНУВМБ імені С.З.Гжицького – зростала…
Усміхнений господар відчинив дерев’яну загорожу свого господарства. Загони з козами, вівцями, а в зелені кущів - свиноматка з поросятами. Цікава розповідь про кожен клаптик землі, розбитої на невеликі загони, тварин та птахів, які там були, рослини, як основу зеленої території господарства, настільки заворожували, що окремі по-господарськи прості пояснення побаченого супроводжувалися оплесками слухачів, слів не вистарчало...
Повітря переповнене надзвичайно п’янким запахом трав. Щоб цього досягти, то як розповів п. Тарас, на місце одного бур’яну потрібно посадити дві лікарські рослини. Ми з цікавістю слухали господаря, а він щиро ділився власним набутим досвідом. Були спроби, були невдачі, але долаючи відчай за допомогою базового наукового підходу здобутого у ветеринарному університеті, і власної цікавості йшов далі... Результат є! В природі мусить бути баланс, і він його підтримує. Цікаво!!! Землю обробляють свині. В пошуках білкової їжі вони риють землю, цим самим допомагаючи господарю її обробляти і збирати врожай. Господар збирає що краще, решту залишає тваринам. Вівці і кози вибирають траву. Тут немає шкідників (медведок, колорадських жуків, черв’яків і т. д.).
На території господарської території є озеро, маточний розплідник та невеликі вирощувальні ставки. Тарас Ігорович розказав і практично показав як можна зробити аерацію води природнім способом, без додаткових витрат і технічних засобів. Господар поділився секретом якої конструкції повинні бути береги і дно водойми щоб працювала дамба із поверхневим і придонним спуском води. Також ми дізналися яким чином можна забезпечити наповнення штучної водойми (в даному випадку це маточний розплідник риби), якщо природня водойма розміщена дещо нижче. Мали змогу побачити як в господарстві вирощується природній корм для риби – ряска, яку також полюбляють і качки. Нашому здивуванню не було меж, коли повз нас по вузькому каналу з водою спокійно проплила форель, ніби зупиняючись, щоб ми переконалася в її мирній участі у нашій екскурсії.
В додачу до всього побаченого ми мали змогу розпалити вогонь у мангалі, посмажити шашлик, половити рибу і тут же її запекти. Студенти мали можливість продемонструвати набуті теоретичні знання на практиці (вгодованість риби, огляд на паразитарні захворювання, анатомічна будова і техніка розбирання риби).
Гостинний господар запропонував приїхати ще у його «райський куточок», адже для відпочинку у нього є і гостьова кімната з трав’яними матрацами та п’янкими ароматами медових рамок, а також абсолютний спокій від галасливих сусідів. Тут, направду, дивовижний спокій…
Щиро дякуємо Тарасу Ігоровичу за цікаву пізнавальну розповідь, гарний відпочинок і набуті практичні навички у ловлі риби.
Екскурсію організувала та описала асистент кафедри водних біоресурсів та аквакультури Ольга Яремко.
- Деталі
-
Опубліковано: 25 червня 2018
-
Перегляди: 3698