EN   UA

Щороку навесні Україна і світ вшановує  пам’ять пророка, митця могутнього творчого духу Тараса Шевченка, поезія якого стала основою для творення української літературної мови. Значення творчості Шевченка з роками все наполегливіше усвідомлюються нами, а його творам надається нове звучання. Кожен з нас  сам визначає, яку роль відіграє духовний пророк у нашому житті, знаходить близькі за звучанням рядки поезій, світоглядні думки, сторінки біографії.

У Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького утвердилась добра традиція щорічно весною проводити університетський  Шевченківський конкурс студентської творчості «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». У 2021 році конкурс проводився в онлайн форматі. Його учасники записували відео з виконанням поезії, прози, пісні інструментальної чи хореографічної композиції, презентацією творчих робіт декоративно-ужиткового мистецтва, присвячених даній тематиці та надсилали до оргкомітету конкурсу. Також  цьогоріч з нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки, під знаком якого проходить 2021 рік, учасникам конкурсу було запропоновано виконувати твори поетеси.

Детальніше: Результати Шевченківського конкурсу студентської творчості «І чужому научайтесь, й свого не...

«Традиційно, в часі Великого посту кожен християнин складає собі певні постанови, намірення. Хтось відмовляється від надмірного вживання їжі, а хтось від надмірного використання інтернету. Цей особливий час кожен з нас намагається максимально пережити в практикуванні добрих діл, про які нас навчає Церква – молитва, піст і милостиня. Кожен складає свій особистий маршрут до точки призначення, якою є радість світлого свята Христового Воскресіння.

Детальніше: «Господи, коли ми бачили Тебе...?» (Мт.25,44)