508

1264 першокурсники  цього року переступили поріг Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицькго.

Традиційно свято розпочалося урочистою літургією у церкві Святої Трійці,  під час якої настоятель церкви Степан Кащук, священики отець Юрій і отець Микола,  ректорат університету, викладачі, батьки  і студенти-першокурсники  молилися за здоров‘я та успішне навчання.

Свято продовжилося святковою академією на площі перед головним корпусом університету. В урочистій академії взяли участь численні гості. Привітали  першокурсників директор Державного науково-дослідного інституту ветпрепаратів та кормових добавок Ігор Коцюмбас, директор інституту біології тварин Національної Академії Аграрних Наук України Василь Влізло, начальник головного управління держспоживслужби у Чернівецькій області Олександр Александрюк, начальник головного управління держспоживслужби у Львівській області Євген Баркит, директор Львівської регіональної державної ладораторії ветеринарної медицини Ігор Підганюк, завідувачка кафедри технології молока та молочних продуктів, професор Орися Цісарик,  студентський капелан, отець  Мар’ян Мисаковський,  ректор університету, професор Володимир Стибель.

Ректор університету , професор Володимир Стибель, звернувся до студентів: «Дорогі студенти! Я твердо переконаний, що ваші  знання, здорові амбіції про цікаву та перспективну працю допомогли вам зробити правильний вибір. Я знаю, що  серед вас багато майбутніх вчених, професорів та доцентів, підприємців, економістів, менеджерів та державних діячів. Спільно з вами будемо упродовж років навчання йти непростими, але цікавим шляхом пізнання науки, шляхом фаховості, духовності та розвитку! Я вірю, що спільними зусиллями досягнемо великої мети,  і  ви  будете висококваліфікованими спеціалістами, щирими патріотами і добрими християнами!»

Першокурсники урочисто виголосили присягу і виконали студентський гімн «Гаудеамус» та з рук ректора Володимира Стибеля отримали символічний студентський квиток.

Із сивої давнини на коні  прибув на свято Княжич Лев, який  також привітав першокурсників і дав настанови: «Творіть майбутнє батьківщини нашої, не силою, а лише вченістю, не кривдою, а лише розумом, не зрадою, а лише вірою!»

Свято доповнили художні виступи університетського народного ансамблю танцю «Підгір’я» та народної хорової капели студентів «Ватра».

Як зазначив відповідальний секретар приймальної комісії Роман Данкович, наш університетет, порівняно з іншими закладами вищої освіти України (за винятком медичних університетів, що підпорядковані МОЗ України), мав найкращі показники обсягів державного замовлення (рекомендацій та зарахування) магістрів, що вступають на основі повної загальної середньої освіти. Також у 2019 році ліцензувано нову спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія» і успішно здійснено набір студентів. Зокрема, за спеціальністю Фізична терапія, ерготерапія прийнято на перший курс денної форми навчання 61 особу (44 випускники шкіл, 15 – випускників коледжів і 2-ох – випускники бакалаврату). Унаслідок плідної роботи деканатів, викладачів та маркетингово-профіорієнтаційної служби, на більшість спеціальностей, що проводять підготовку магістрів на базі бакалаврату, було подано значну кількість заяв і зараховано 461 вступника.

462
464