зображення viber 2023 02 07 10 01 00 469

Механізми проникнення українських ЗВО до роботи Європейських альянсів активно дають свої результати та започатковують нові проєкти.

Завдяки нашому партнерові -  Вроцлавському університету природничих наук наш університет був представлений в установчому засіданні нового проєкту INTERACT за підтримки Польського агентства академічних обмінів NAWA для активної співпраці з Альянсом EUGREEN.

Проректор з науково педагогічної роботи Ігор Двилюк та начальниця відділу міжнародних зв’язків Оксана Палич взяли участь у робочих зустрічах на базі Університет Екстремадури (м. Касерес, Іспанія), який прийняв велику делегацію 9 європейських та 10 українських університетів.

До консорціуму EU GREEN European Alliance увійшли:

1. Університет Євле (Швеція)
  2. Вроцлавський університет наук про навколишнє середовище та життя (Польща)
  3. Університет Парми (Італія)
  4. Університет Анже (Франція)
  5. Університет Евори (Португалія)
  6. Магдебурзький університет Отто фон Геріке (Німеччина)
  7. Університет Орадеа (Румунія)
  8. Атлантичний технологічний університет (Ірландія)
  9. Університет Естремадури (Іспанія)

Від української сторони до проєкту залучені:

1. Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького (LVET)
  2. Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБІП)
  3. Державний університет «Житомирська політехніка» (ЗДТУ)
  4. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (КПІ)
  5. Ужгородський національний університет (УжНУ)
  6. Чернівецький національний університет (ЧНУ) імені Юрія Федьковича
  7. Одеський національний економічний університет (ОНЕУ)
  8. Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  9. Дніпровський державний аграрно-економічний університет
  10. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»)

У ході багатосторонніх та двосторонніх зустрічей представники університетів обговорювали шляхи реалізації започаткованого проєкту, важливість дослідження впливу війни в Україні на стан екології та навколишнього середовища, а також академічну мобільність, спільні наукові проєкти.

Відбулася зустріч з мером міста Касерес Луісом Салая Хуліаном. У стінах мерії відбувся окремий захід, присвячений стану українських університетів в умовах війни.

Щиро дякуємо усім, хто сприяв проведенню цього заходу, особливо Університету Екстремадури за тепле прийняття. Сподіваємось на плідну співпрацю.