EN   UA

Геологію не можна вивчити лише з підручників. Найкраще, коли пройдену теорію закріплюють на лабораторних заняттях. Студенти 1-го курсу спеціальності 101 «Екологія» з дисципліни «Геологія з основами геоморфології» (викладачі Богдана Калин та Вікторія Віщур) на заняттях ознайомились з фізико-хімічними властивостями мінералів та окремими представниками їх класів.

Детальніше...

Круглий стіл на тему «Харчові відходи: відповідальне споживання», організатором якого виступила Всеукраїнська екологічна ліга за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), відбувся 1 жовтня у Національному університеті «Львівська політехніка». Участь у заході взяли представники органів влади, бізнесу, науковці, громадські організації.

Детальніше...

Львів багатий на історико-культурні цінності, але про його унікальні геологічні об’єкти відомо не кожному. Одним із них є регіональний ландшафтний парк «Знесіння», який знаходиться недалеко від центру міста та є важливим рекреаційно-туристичним об’єктом. Одночасно цей своєрідний музей під відкритим небом відіграє важливу роль у навчальному процесі студентів, які вивчають дисципліну «Геологія з основами геоморфології».

Детальніше...

ЗООЛОГІЧНИЙ МУЗЕЙ

Своєрідною окрасою кафедри екології є зоологічний музей. Історія його створення бере  початок  у другій половині ХІХ століття, про що свідчать збережені з тих часів колекції мікро- і макропрепаратів різних представників тваринного світу, серед яких і колекція відомого вченого, творця біогенетичного закону Ернста Геккеля, датована 1896 роком. Творцем перших експонатів музею, отже і його засновником, треба вважати проф. Володимира Кульчицького.

Як складова частина кафедри екології він виконував і продовжує виконувати важливу навчальну функцію, даючи студентам наочне уявлення про розмаїття тваринного світу і його особливості на всіх континентах Землі.

У колекції музею – численні мікропрепарати безхребетних, мокрі препарати риб, земноводних, плазунів, голкошкірих, а також опудала риб, птахів і ссавців. Кількість тварин в експозиції музею перевищує 70 екземплярів. Серед них 47 опудал птахів – представники 18 рядів (з наявних у цьому класі 40 рядів). Перлиною музейної колекції є такі екзотичні види птахів, як тукан жовтогорлий, що водяться у тропічних лісах Америки, рідкісний представник нашої фауни – лелека чорний, занесений до Червоної книги України, птахи узбережжя північних морів – гагара червоновола  і гагарка звичайна, колоніальні птахи узбережжя Чорного моря – баклан великий, мартин сріблястий, клуша. Цікавими є також представники нашої орнітофауни – бугай великий, названий так за вміння видавати голосові звуки, що імітують ревіння бика, норець великий, що влаштовує плаваючі гнізда на воді наших озер.

Ссавці представлені такими екзотичними тваринами, як дикобраз – житель передгір’я Середньої та Малої Азії, качконіс, який заселяє північ Австралії і Тасманії (занесений до Міжнародної Червоної книги), броненосець – житель Південної Америки, єдині серед сучасних ссавців, у яких тіло вкрите кістковою бронею, а не шерстю ( вона редукована ). У колекції музею серед ссавців є летючі миші – крилани – жителі тропіків і субтропіків Східної півкулі (від Західної Африки до Філіппін і островів Океанії).

У музейних колекціях експонуються також великі плазуни – удави, алігатори, а з риб – акули, півтораметровий рострум риби-пили, риба-їжак та ряд інших представників світової фауни.

МІКОЛОГО – БОТАНІЧНИЙ МУЗЕЙ

Міколого – ботанічний музей є невід’ємною складовою навчального процесу кафедри екології та біології, який відіграє важливу роль у грунтовному опануванні студентами – майбутніми фахівцями в галузі екології, охорони природи та збалансованого природокористування – фундаментальних знань про світ рослин та грибів, його визначальне значення для функціонування біосфери, її природних і штучних екосистем, а також для задоволення життєвих і практичних потреб людини й всього людського суспільства.

Експонати музею використовуються як наочні засоби на лабораторних заняттях  та лекціях для кращого сприйняття і закріплення студентами теоретичного матеріалу навчальних дисциплін кафедри.

Музей відзначається унікальною колекцією муляжів плодових тіл, органів генеративної сфери численних представників рослинного світу, а також різних видів грибів та окремих стадій їх циклів розвитку.

Унікальність колекції зумовлена, з одного боку, давністю її створення (напевно в кінці ХІХ – на початку ХХ століття), внаслідок чого вона має всі ознаки раритетності, а з другого, надзвичайно високим професійним рівнем виготовлення муляжів, які за розмірами хоча у багато разів і перевищують розміри натуральних рослинних об’єктів чи грибів, однак є повністю подібними їм за формою, будовою, кольором, особливостями опушення та цілим рядом інших морфологічних ознак. Своєрідністю муляжів є також і те, що більшість з них, особливо муляжі квіток рослин, є розбірними, що дає можливість докладно ознайомитись з будовою того чи іншого їх складового компонента, наприклад, віночка, тичинок чи маточки.

Загалом колекція музею нараховує понад 80 муляжів. Найбільш чисельно у ній представлені муляжі квіток 51 виду рослин європейської флори з родин лілійні (Liliaceae), кропивові (Urticaceae), лободові (Chenopodiacea), гвоздикові (Caryophyllaceae), жовтцеві (Ranunculaceae), капустяні (Brassiсaceae), ранникові (Scrophulariaceae), айстрові (Asteraceae) та ряду інших відділу покритонасінні. Варто відзначити, що муляжі квіток із цих родин є не тільки своєрідними еталонами цього органу кожної родини, але й водночас вони відображають також найхарактерніші риси різноманіття морфологічної будови квітки покритонасінних рослин. Так, серед них є муляжі квіток з неоднаковою симетрією віночка – актиноморфні [звіробій звичайний (Hypericum perforatum)] і зигоморфні [сокирки польові (Consolida reqalis)], різним типом оцвітини – складною [(наперстянка великоцвіта (Digitalis grandiflora)] і простою віночковидною [лілія лісова (Lilium martagon)] та чашечковидною [кропива звичайна (Urtica dioica)] та різної статі – чоловічі, або тичинкові і жіночі, або маточкові [огірок городній (Cucumis sativus)], різним типом зав’язі – верхньою [фіялка триколірна (Viola triceler)] та нижньою [шипшина звичайна (Rosa canina), апокарпним [жовтець їдкий (Ranunculus acris) і синкарпним [беладона звичайна (Atropa bella-donna)] гінецеями, різною формою зрослолистих віночків: лійковидним [бобівник трилистий (Menyantes trifoliata)], двогубим [чистець лісовий (Stachys sylvatica), трубчастим і язичковим [соняшник звичайний (Helianthus aunus)] тощо.

Інші відділи вищих рослин у колекції представлені лише декількома муляжами окремих органів їх представників. Такими є три муляжі чоловічої шишки (стробіла) сосни звичайної (Pinus sylvestris), окремого її мікроспорофіла з двома розкритими мікроспорангіями, через отвори яких відбувається висипання дозрілих спор, та однієї з насінних лусок (мегаспорофіл) з двома білуватими насінними зачатками жіночої шишки цього виду з відділу голонасінні.

Відділ папоротеподібні представлений муляжами спорангію з ніжкою та архегонію з яйцеклітиною щитника чоловічого або чоловічої папороті (Dryapteris filix-mas).

Решта муляжів колекції – це переважно муляжі плодових тіл з трубчастим і пластинчастим гіменофором та муляжі певних стадій циклів розвитку окремих видів з класів ооміцети (Oomucetes), сумчасті (Ascomycetes) і базидіальні (Basidiomucetes) гриби. Таким, наприклад, є муляж, що відтворює стадію ураження грибом фітофторою (Phytophthora infestans) з класу ооміцети листок картоплі. Міцелій цього гриба розростається в губчастій тканині листка, а його гіфи через продихи нижнього епідермісу висовуються назовні, симподіально галузяться, утворюючи спорангієносці, що завершуються зооспорангіями з характерними для них сосочкоподібними виростами.

Паразитний гриб ріжки (Claviceps purpurea) із класу сумчасті гриби представлений муляжем його темнолілового склероцію (щільне обезводненне плетево гіф міцелію), на якому розвинулися після перезимівлі червоні головки, що сидять на довгих тонких ніжках. У цих головках знаходяться плодові тіла перитеції з великою кількістю сумок із сумкоспорами.

Окремі стадії циклу розвитку паразитних іржастих грибів з класу базидіальні гриби на прикладі лінійної іржі злаків (Puccinia graminis) представляють муляжі спермогонія (пікніди) з пікноспорами і чашоподібного ецидія з ецидіоспорами. Перші з них розвиваються на верхній, а другі – на нижній стороні листка барбарису звичайного (Berberis vulgaris). Доповнюють уявлення про стадії розвитку цього гриба муляжі частин листків пшениці звичайної (Triticum aestivum) з купками розвинених на них у різний час спор – літніх (уредоспори) та зимових (телейтоспори).

Усі експонати музею внесені в інвентаризаційний опис, у якому наведено  назву експонату та його номер.

  • Співпраця
  • Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА
  • Державна екологічна інспекція у Львівській області
  • Львівська обласна рада українського товариства охорони природи
  • Яворівський національний природний парк
  • Львівська дослідна станція Інституту рибного господарства НААНУ, с.м.т. Великий Любінь.
  • Український НДІ біології тварин НААН України.
  • Львівський національний університет ім. Ів. Франка, кафедра екології
  • Ботанічний сад ЛНУ ім. Ів. Франка
  • ДП «Мисливське господарство Звірівське» (вольєр ТзОВ "Явір Плюс").
  • Національний лісотехнічний університет України.
  • Інститут рибного господарства НААНУ, м. Київ.
  • Національний університет «Львівська політехніка», кафедра екології та збалансованого природокористування

    Філії

  • Науково-дослідна лабораторія

На базі лабораторії кафедри екології виконується наукова робота викладачів, працює студентський гурток та проводяться лабораторні заняття із дисциплін: «Екобезпека продовольчої сировини і харчових продуктів», «Моніторинг довкілля», «Утилізація та рекуперація відходів», «Агроекологія», «Грунтознавство», «Урбоекологія» та інші.

  • Тема досліджень: «Вплив антропогенного забруднення водних та агроекосистем на фізіолого-біохімічні процеси в живих організмах та розробка системи заходів його зниження».
  • Науковий напрям:

Пріоритетний напрям: Раціональне природокористування.

Пріоритетний тематичний напрям: Технології сталого використання, збереження і збагачення біоресурсів та покращення їх якості і безпечності, збереження біорізноманіття.
laboratoriya1
laboratoriya2

з/п

Прізвище та ініціали, науковий ступінь співробітників кафедри

Теми наукових дисертацій

1.

Параняк Р.П., доктор сільськогосподарських наук, професор

«Онтогенетичні особливості обміну ліпідів і ліпідного живлення у свиней».

2.

Калин Б.М., кандидат сільськогосподарських наук.

«Особливості метаболічних процесів організму худоби в забруднених важкими металами агроекосистемах промислової зони Прикарпаття та їх мікроелементна корекція».

3.

Сухорська О.П., кандидат сільськогосподарських наук.

«Біохімічні і морфологічні показники органів і тканин свиней під впливом біологічно активної кормової добавки».

4.

Янович Д.О., кандидат біологічних наук.

«Вміст йоду і селену та метаболічний профіль у крові великої рогатої худоби в різних ландшафтних зонах західного регіону України».

5.

Нагірняк Т.Б., кандидат сільськогосподарських наук.

«Удосконалення агротехнічних заходів підвищення продуктивності вироджених травостоїв сіножатей і пасовищ в умовах західного Лісостепу».

6.

Петрунів В.В., кандидат сільськогосподарських наук

Вплив нетрадиційних органічних добрив на продуктивність озимої пшениці в умовах західного регіону України.

7.

Буцяк А.А., кандидат сільськогосподарських наук

«Сумісна дія важких металів у регіоні Львівсько-Волинського вугільного басейну, способи попередження їх кумуляції і токсичного впливу».

8.

Мацуська О.В., кандидат сільськогосподарських наук.

«Екологічна оцінка стічних вод м’ясопереробних підприємств та їх кавітаційно-адсорбційне очищення ».

9.

Віщур В.Я., кандидат сільськогосподарських наук.

«Вміст жирних кислот і важких металів у тканинах бджіл і бджолиній продукції за різної інтенсивності техногенного навантаження на довкілля».

10.

Литвин Н.А., кандидат ветеринарних наук.

«Метаболічний профіль крові та стан імунної системи у спортивних коней за умов фізичного навантаження».

11.

Кропивка С.Й., кандидат сільськогосподарських наук.

«Відгодівельні і м'ясні якості свиней при згодовуванні кормових бобів»

12.

Максішко Л.М. кандидат сільськогосподарських наук.

«Екобезпечні технології анаеробної переробки й утилізації відходів свинарства і птахівництва»

13.

Градович Н.І., кандидат сільськогосподарських наук.

«Динаміка вмісту Плюмбуму та Кадмію в штучних гідроекосистемах та організмі Hypophthalmichthys molitrix Valenciennes і способи його корекції»

14.

Ковальська Л.М., кандидат сільськогосподарських наук.

«Ліпідний та жирнокислотний склад тканин медоносних бджіл»

 

 

Науково-дослідна робота викладачів

Назва теми. Екологічний моніторинг природних і штучних екосистем та розробка заходів із зниження антропогенного навантаження на їх структуру та функціонування.

Шифр теми 0116U004275

Обсяг фінансування. 250 тис. грн.

Дата початку та завершення теми. 01.2016-12.2020 рр.

Результат виконаної роботи.  Проведено аналіз екологічного стану басейну р. Дністер; досліджено стан та використання рекреаційних ресурсів окремих територій Львівської області; досліджено техногенний вплив на природні та штучні екосистеми; досліджено сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку об’єктів природно-заповідного фонду Яворівського району; досліджено та порівняно сорбційні можливості різних природних сорбентів до біогенних елементів із стоків АПК.

Результати впровадження:

Патент України на корисну модель UA 100688 U, C05F 11/10. Застосування відпрацьованого сорбенту після очищення стічних вод м’ясопереробних підприємств (наприклад, цеоліту) як засобу для підвищення родючості сільськогосподарських угідь / Параняк Р. П., Мацуська О. В., Гумницький Я. М.; № u201500036; заявл. 09.11.2016; опубл. 25.04.2017, Бюл. № 8.

Патент України на корисну модель UA 115739 U, B01J 20/00, C02F 1/62, C02F 1/28, C02F 103/00. Спосіб зниження вмісту важких металів в гідроекосистемах / Градович Н. І., Параняк Р. П., Забитівський Ю. М.; № u201611368; заявл. 09.11.2016; опубл. 25.04.2017, Бюл. № 8.

Патент на корисну модель UA 122549 U, C02F 103/20, C02F 1/28, C02F 1/62, C02F 101/20, B01J 20/16. Спосіб зниження вмісту Кадмію у водоймах рибогосподарського призначення / Грициняк І. І., Параняк Р. П., Градович Н. І., Забитівський Ю. М., Колесник Н. Л., Симон М. Ю.; № u201708564; заявл. 21.08.2017; опубл. 10.01.2018, Бюл. № 1. 

Патент на корисну модель UA 122550 U, C02F 1/62, C02F 1/28, C02F 103/20, B01J 20/00, C02F 101/20. Спосіб зниження вмісту Кадмію у фітопланктоні водойм рибогосподарського призначення / Грициняк І. І., Параняк Р. П., Градович Н. І., Забитівський Ю. М., Колесник Н. Л., Симон М. Ю.; № u201708565; заявл. 21.08.2017; опубл. 10.01.2018, Бюл. № 1.

Патент на корисну модель UA 122551 U, C02F 1/62, B01J 20/00, C02F 103/20, C02F 101/20, C02F 1/28. Спосіб зниження вмісту Плюмбуму у фітопланктоні водойм рибогосподарського призначення / Грициняк І. І., Параняк Р. П., Градович Н. І., Забитівський Ю. М., Колесник Н. Л., Симон М. Ю.; № u201708566; заявл. 21.08.2017; опубл. 10.01.2018, Бюл. № 1.

Патент на корисну модель UA 122552 U, C02F 101/20, C02F 1/62, B01J 20/00, C02F 103/20, C02F 1/28. Спосіб зниження вмісту Плюмбуму у м’язах риб / Грициняк І. І., Параняк Р. П., Градович Н. І., Забитівський Ю. М., Колесник Н. Л., Симон М. Ю.;                 № u201708567; заявл. 21.08.2017; опубл. 10.01.2018, Бюл. № 1.

Патент на корисну модель UA 122553 U, C02F 1/62, C02F 1/28, B01J 20/00, C02F 101/20, C02F 103/00.  Спосіб зниження вмісту Кадмію у м’язах риб / Грициняк І. І., Параняк Р. П., Градович Н. І., Забитівський Ю. М., Колесник Н. Л., Симон М. Ю.; № u201708568; заявл. 21.08.2017; опубл. 10.01.2018, Бюл. № 1.

Патент на корисну модель UA 122554 U, C02F 101/20, C02F 1/62, B01J 20/16, C02F 103/20, C02F 1/28. Спосіб зниження вмісту Плюмбуму у водоймах рибогосподарського призначення / Грициняк І. І., Параняк Р. П., Градович Н. І., Забитівський Ю. М., Колесник Н. Л., Симон М. Ю.; № u201708567; заявл. 21.08.2017; опубл. 10.01.2018, Бюл. № 1.

Патент України на корисну модель UA 124262 U, А23К/20/00. Спосіб корекції обмінних процесів та підвищення продуктивності молодняку великої рогатої худоби на відгодівлі в умовах техногенного забруднення / Калин Б. М., Дашковський О. О., Салата В. З., Фоміна М. В.; № u201711533; заявл. 24.11.2017; опубл. 26.03.2018, Бюл. № 6.

Патент України на корисну модель UA 124263 U, А23К 20/142. Спосіб корекції обміну речовин та стимуляції продуктивності лактуючих корів в умовах техногенного навантаження / Дашковський О. О., Салата В. З., Калин Б. М.; № u201711534; заявл. 24.11.2017; опубл. 26.03.2018, Бюл. № 6.

Патент України на корисну модель UA 129139 U, A63K 99/00, G01N 33/48 (2006.01). Спосіб моніторингу адаптації верхових коней до фізичних навантажень за біохімічним профілем крові / Ковальчук Н. А., Параняк Р. П.; № u201803438; заявл. 02.04.2018; опубл. 25.10.2018, Бюл. № 20.

Назва теми. Моніторинг забруднюючих речовин в окремих компонентах екосистем та розробка нових і вдосконалення існуючих природоохоронних технологій.

Шифр теми 0121U109950

Обсяг фінансування. 300 тис. грн.

Дата початку та завершення теми. 01.2021-12.2025 рр.

Результат виконаної роботи. Досліджено екологічні трансформації окремих екосистем та їх актуальні проблеми. Проведено експериментальне моделювання токсичних ефектів важких металів у ґрунтовому середовищі, де простежується антагоністична та синергетична взаємодія. Проаналізовано застосування різних меліорантів органічної та неорганічної природи на територіях з антропогенним тиском. Запроваджено інноваційний універсальний спосіб екобезпечної технології щодо підвищення рибопродуктивності у замкнутих системах.

Очікувані  результати. Запровадження інноваційних технологій у функціональних штучних екосистем та методів очищення стічних вод підприємств АПК.

Результати впровадження:

Патент України на корисну модель UA 145915 U, A01K 61/10 (2017.01), A23K 50/80 (2016.01). Спосіб підвищення рибопродуктивності малих водосховищ та трансформованих акваторій / Гончарова О. В.., Параняк Р. П., Кутіщев П. С.; № u202005377; заявл. 19.08.2020; опубл. 06.01.2021, Бюл. № 1.

 

 

 

Перелік опублікованих за темою статей в журналах, що індексуються БД Scopus та/або Web of Science Core Collection (WoS) (або Index Сореrnicus для соціо-гуманітарних наук) (окремо за кожною наукометричною базою)

Таблиця 1

Повні дані про статті з веб-адресою електронної версії; підкреслити прізвища авторів, які належать до списку виконавців

Наукометр.

база даних

1

2

3

1

Yanovych D.O., Shvets T.M. Triclosan in Hydroecosystems (A Review). Hydrobiological Journal. 2016. Vol. 52, I.4. P. 81–89.

Scopus

2

Янович Д.О., Швець Т.М. Триклозан в гідроекосистемах (огляд). Гідробіологічний журнал. 2016. № 52 (2). С. 91–102.

Scopus

3

Vishchur V.Y., Saranchuk I.I., Gutyj B.V. Fatty acid content of honeycombs depending on the level of technogenic loading on the environment. Вісник Дніпропетровського університету. Біологія, екологія. 2016. 24(1), С. 182–187. Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,41. https://ecology.dp.ua/index.php/ECO/article/view/011622 (Web of science).

Web of science

4

Yanovych D.O., Shvets T.M. Chromium in Hydroecosystems and its Impact on the Aquatic Biota (a Review). Hydrobiological Journal. 2017. Vol. 53, I. 4. P. 69–84. Кількість обліково-видавничих аркушів – 1,08.

Scopus

5

Янович Д.О., Швець Т.М. Хром у гідроекосистемах та його вплив на біоту водойм (огляд). Гідробіологічний журнал. 2017. Т. 53, № 2. С. 70–87. Кількість обліково-видавничих аркушів – 1,07.

Scopus

6

The influence of nitrate and cadmium load on protein and nitric metabolism in young cattle / B. Gutyj and other. Ukrainian Journal of Ecology, 2017. 7(2), P. 9–13. Кількість обліково-видавничих аркушів 0,29. http://ojs.mdpu.org.ua/index.php/biol/article/view/_14 (Web of science).

Web of science

7

Sabadash V. Mylanyk O., Matsuska O., Gumnitsky J. Kinetic regularities of copper ions adsorption by natural zeolite. Chemistry & Chemical Technology. Lviv, 2017. Vol. 11, number 4. P. 459–462. Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,42.

Scopus

8

Substantiation of the method of protein extraction from sheep and cow whey for producing the cheese „Urda” / O. Bilyk and other. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. Харків, 2017. № 11(87). С. 18–22.

Scopus

9

Yanovych D.O., Shvets T.M. Para-Hydroxybenzoates (Parabenes) in the Aquatic Ecosystems: Risks for Hydrobiocenoses (a Review).  Hydrobiological Journal, 2018. Vol. 54(2) P. 92–102.  

Scopus

10

Effect of mixed ligand complexes of Zinc, Manganese, and Cobalt on the Manganese balance in high-yielding cows during first 100-days lactation. / V. Bomko and other. Ukrainian Journal of Ecology, 2018. Vol. 8(1) P. 420–425.

Web of Science

11

Cadmium burden impact on morphological and biochemical blood indicators of poultry. / B.V. Gutyj and other. Ukrainian Journal of Ecology, 2019. Vol. 9 (1), P.204–208.

https://www.ujecology.com/articles/cadmium-burden-impact-on-morphological-and-biochemical-blood-indicators-of-poultry.pdf.

Web of Science

 

1

2

3

12

Structural and functional features of the vermiform appendix at the tissue and cellular levels in rabbits after the introduction of immunobiological drugs. / Ya.V. Kisera and other. Ukrainian Journal of Ecology, 2019. Vol. 9(2), P.217–226.

https://www.ujecology.com/articles/structural-and-functional-features-of-the-vermiform-appendix-at-the-tissue-and-cellular-levels-in-rabbits-after-the-intr.pdf.

Web of Science

13

Influence of seasonal factors on carp fish immune reactivity. / O.P.Rudenko and other. Ukrainian Journal of Ecology. 2019. Vol. 9(3), P. 168–173.

https://www.ujecology.com/articles/influence-of-seasonal-factors-on-carp-fish-immune-reactivity.pdf.

Web of Science

14

Effect of industry on the content of fatty acids in the tissues of the honey-bee head. / V.Y. Vishchur and other. Ukrainian Journal of Ecology. 2019 Vol. 9(3), P. 174–179.

https://www.ujecology.com/articles/effect-of-industry-on-the-content-of-fatty-acids-in-the-tissues-of-the-honeybee-head.pdf.

Web of Science

15

Subacute toxicity of the preparation „Biovir-P” / Kushnir I.M. and other. Research Journal of Pharmaceutical, Biological and Chemical Sciences. – 2019 Vol. 10 (2), P. 674–680.

https://www.rjpbcs.com/pdf/2019_10(2)/[92].pdf.

Web of Science

16

Matsuska O., Suchorska O., Gumnitsky J. The ability of peat in adsorbtion of biogenic elements from water environment. Journal of Ecological Engineering, Ukraine. 2020 Vol. 21 (4), P. 224–230. SJR 0,31.

http://www.jeeng.net/The-Ability-of-Peat-in-Adsorption-of-Biogenic-Elements-from-Water-Environment,119823,0,2.html.

Scopus

17

Environmental pollution caused by the manure storage. Ukrainian Journal of Ecology, / O.O. Borshch and other. Ukraine, 2020. Vol.10(3), P.110–114

https://www.ujecology.com/articles/environmental-pollution-caused-by-the-manure-storage.pdf.

Web of Science

18

Adaptation strategy of different cow genotypes to the voluntary milking system. / O.O. Borshch and other. and other. 2020. Vol. 10(1), P. 145–150. https://www.ujecology.com/article/adaptation-strategy-of-different-cow-genotypes-to-the-voluntary-milking-system.pdf.

Web of Science

19

Influence of „Thireomagnile” and “Thyrioton” preparations on the antioxidant status of pregnant cows with symptoms of endotoxicosis. / Grymak Y. and other. Ukrainian Journal of Ecology. 2020. Vol. 10(1), P. 122–126.

https://www.ujecology.com/articles/influence-of-thireomagnile-and-thyrioton-preparations-on-the-antioxidant-status-of-pregnant-cows-with-symptoms-of-endoto.pdf.

Web of Science

20

Effect of Butaselmevit-Plus on the immune system of piglets during and after weaning. / Martyshuk T.V. and other. Ukrainian Journal of Ecology. – 2020. Vol. 10(2), P. 347–352.

https://www.ujecology.com/articles/effect-of-butaselmevitplus-on-the-immune-system-of-piglets-during-and-after-weaning.pdf.

Web of Science

 

1

2

3

21

O.V. Honcharova, R. P. Paranyak, O. P. Rudenko, N. A. Lytvyn. Biological substantiation of improvement of biotechnological map of production of aquaculture products „eco-direction”.  Ukrainian Journal of Ecology. 2020. Vol. 10(1), P. 261–266.

https://www.ujecology.com/abstract/biological-substantiation-of-improvement-of-biotechnological-map-of-production-of-aquaculture-products-ecodirection-53144.html.

Web of Science

. Перелік опублікованих за темою статей, у журналах що входять до переліку фахових видань України, а також статей у закордонних журналах, які не увійшли до п.5.1 та охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності

Таблиця 2

Повні дані про статті з веб-адресою електронної версії, або вихідні дані про охоронні документи; підкреслити прізвища авторів, які належать до списку виконавців

1

2

1

Влияние витамикса Se и метифена на систему антиоксидантной защиты организма бычков при нитратно-кадмиевойнагрузке / Назарук Н.В. и др. Научно-практический журнал. Ученые Записки. Витебск, 2016. Т. 52, Вып. 1. С. 134–138. ISSN 2078–0109.

2

Vishchur V.Y., Saranchuk I.I., Gutyj B.V. Fatty acid content of honey combs depending on the level of technogenic loading on the environment. Вісник Дніпропетровського університету. Біологія, екологія. 2016. 24(1), С. 182–187. ISSN 2310–0842 (printversion). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,35.

3

Калин Б.М., Шелевій М.І. Напрямки оптимізації шумового фактору транспортних потоків у місті Львові. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С. З. Гжицького. 2016. № 18, Т. 2 (67). С. 104–107. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,35.

4

Желізко М.І., Параняк Р.П., Калин Б.М Динаміка видового різноманіття мисливських тварин. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С. З. Ґжицького. 2016. №18, Т.4 (72). С. 10–13. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,43.

5

Добрянська Г.М., Янович Д.О., Швець Т.М., Буцяк А.А. Вміст кобальту та нікелю у воді, донних відкладах та іхтіофауні Яворівського водосховища. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С.З. Гжицького. 2016. № 18, Т. 2 (67). С. 90–94. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,3.

6

Градович Н.І. Вплив активної реакції водного середовища на акумуляцію окремих важких металів у м’язовій тканині білого товстолоба. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С.З. Гжицького. 2016. №1 8, Т. 1 (65). С. 190–196. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,41.

7

Градович Н.І., Параняк Р.П., Забитівський Ю.М. Вплив цеолітів на вміст Плюмбуму та Кадмію в окремих ланках трофічного ланцюга гідроекосистем. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С.З. Гжицького. 2016. № 18, Т. 2 (67). С. 61–66. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,35.

8

Вплив фенарону та мевеселу на систему антиоксидантного захисту організму бугайцівза нітратного навантаження. / Гутий Б.В. та ін. Науково-технічний бюлетень НДЦ біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК. Дніпропетровськ, 2016. Т. 4. № 2 С. 35–39. ISSN 2409–9023. Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,29.

 

1

2

9

Monitoringofratsweightandgrowthafterprolongedcadmiumtoxicosis / B.Gutyj and other. Наук. вісник ЛНУВМБТ ім. С.З. Ґжицького. Львів, 2016. Т. 18. № 1 (65). Ч. 1. С. 235–238. ISSN : 2413-5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,24.

10

Віщур В.Я. Вміст жирних кислот загальних ліпідів і важких металів у пилку з кульбаби лікарської за різного техногенного навантаження на довкілля. Наук. вісник ЛНУВМБТ ім. С.З. Ґжицького. Львів, 2016. Т. 18. № 2 (68). С. 34–38. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,29.

11

Fomina M., Kalyn B., Koval H. Organoleptichna and tasting estimation of meat of pigs for corrections of feed of iron sulfate and by his chelates : зб. наук. праць Харківської ДЗА. Харків, 2016. Вип. 33., Ч. 1. С. 126–131. Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,32.

12

Ковальчук Н.А. Екологічні проблеми тваринництва. Науковий вісник ЛНУВМ та БТ імені С. З. Ґжицького. Львів, 2016. Т. 18, № 1 (65), Ч. 3. С. 196–199. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,24.

13

Ковальчук Н.А. Екологічні проблеми конярства. Наук/ вісник ЛНУВМ та БТ імені С. З. Ґжицького. Львів, 2016. Т. 18, № 2 (67). С. 113–115. ISSN : 2413-5550 (Print); 2518-1327 (Online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,18.

14

Понкало Л.І., Попик І.М., Ковальчук Н.А. Антиоксидантний статус молозива корів за дії препарату «Селвіт». Науковий вісник НУБіП України. Серія: Ветеринарна медицина, якість і безпека продукції тваринництва. Київ, 2016. С. 167–170. ISSN : 2222–8608 (Print), ISSN 2415–7546 (Online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,24

15

Понкало Л.І., Ковальчук Н.А. Активність антиоксидантних ензимів у молозиві корів за дії ліпосомальних препаратів. Вісник Львівського університету. Серія біологічна. Львів, 2016. С. 118–122. ISSN : 0206-5657 (Print), ISSN : 2075–5236 (Online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,29.

16

Понкало Л.І., Ковальчук Н.А. Вплив препарату „Селвіт” на стан про- й антиоксидантної системи захисту корів в останній місяць тільності та після отелення. Біологія тварин. Львів, 2016. С. 132–136. ISSN: 1681–0015 (Print), 2313–2191 (Online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,29.

17

Вудмаска І. В. Петрук А.П., Колісник Б.І. Екологія живлення оленів. Науковий вісник НЛТУ України. 2016. Вип. 26.1. С. 54–62. ISSN : 1994–7836 Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,47.

18

Vudmaska I. V., Petruk A. P., Kolisnyk B. I. Chemicalcompositionandnutritional-valuesoffeedresourcesfordeer. Біологія тварин. 2016. Т. 4. С. 120–124. ISSN : 1681–0015

19

Янович Д.О., Грициняк І.І., Швець Т.М. Використання лососевих риб (Salmonidae) у біомоніторингу якості водного середовища (огляд). Рибогосподарська наука України. 2016. № 1 (35). С. 5–30. ISSN 2312–9581 (Online), ISSN : 2075–1508 (Print). Кількість обліково-видавничих аркушів – 1,5.

20

Грициняк І.І., Янович Д.О., Швець Т.М. Біологічна роль та токсична дія молібдену у гідроекосистемах (огляд). Рибогосподарська наука України. 2016. № 3 (37). С. 32–46. ISSN 2312-9581 (Online), ISSN : 2075–1508 (Print). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,9.

21

Грицина М.Р. Структура життєвих форм видів родини Plantaginaceae. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С. З. Ґжицького. 2016. Т. 18. № 2 (67). С. 66–70. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,35.

 

1

2

22

Максішко Л.М., Нагірняк Т.Б., Висоцький А.О. Вплив ферментованого органічного шламу на врожайність і нагромадження нітратного азоту у коренеплодах редиски та агрохімічні показники ґрунту. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С.З. Гжицького. 2016. T. 18, № 4 (72). С. 154–159. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,38.

23

Кропивка С.Й., Хомин М.М. Фізіолого-біохімічні процеси в організмі корів у період випоювання наноаквахелатних розчинів деяких мікроелементів. Біологія тварин : міжнар. наук. практ. конф. „Актуальні проблеми сучасної біології, тваринництва та ветеринарної медицини” (29-30 вересня 2016 р., м. Львів), 2016. Т. 18, № 3. С. 156. ISSN : 1681–0015. ISSN : 2313–2191. Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,1.

24

Хомин М.М., Кропивка С.Й., Олексюк Н.П. Вплив наноаквахелатних розчинів мікроелементів на організм корів і біологічну цінність молока. Біологія тварин : міжнар. наук. практ. конф. „Актуальні проблеми сучасної біології, тваринництва та ветеринарної медицини (29-30 вересня 2016 р., м. Львів), 2016. Т. 18, № 3. С. 197. ISSN :  1681–0015, ISSN : 2313–2191. Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,1.

25

Фізіолого-біохімічні процеси в організмі телят за випоювання цитратів мікроелементів у молочний період вирощування. / Хомин М. М. і ін. НТБ ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин, 2016. Вип. 17, № 1. С. 60–65. Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,3.

26

Хомин М. М., Ковальчук І. І., Кропивка С. Й. Антиоксидантний профіль крові корів та якість молока за згодовування аквагідрату йоду і цитратів хрому, селену, кобальту та цинку. НТБ ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин. Вип. 17, № 2. 2016. С. 85–89. Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,3.

27

Михалюк О.В., Сухорська О.П. Концентрація мінеральних елементів і активність лужної фосфатази в крові корів у передродовий  і післяродовий періоди. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С.З. Гжицького. Львів, 2016. Т. 18. № 3 (60). Ч. 3. С. 397–401.ISSN: 2413-5550 (print); 2518-1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,3.

28

Українець Р.Д., Параняк Р.П., Сухорська О.П. Перспективи та критерії розвитку природно–заповідних територій у Львівській області. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С. З. Ґжицького. 2016. Т. 18. № 2 (67). С. 249–254. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,35.

29

Мудрик О.В. Параняк Р.П., Мацуська О.В. Екологічні проблеми водних ресурсів Буського району. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С. З. Ґжицького. 2016. Т. 18. № 2 (67). С. 138–143. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,35 .

30

Свідзінська І.Т., О.В. Мацуська. Аналіз проблеми утилізації токсичних побутових відходів у місті Львові. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С. З. Ґжицького. 2016. Т. 18. № 2 (67). С. 235–241. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,41.

31

Омельчак Я.В., Кропивка С.Й., Лаба О.І.. Перспективи розвитку виробництва органічної продукції на Львівщині. Наук. вісник ЛНУВМБТ імені С.З. Гжицького Т. 18, № 4 (72). 2016. С. 160–163. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online). Кількість обліково-видавничих аркушів – 0,21.

 

1

2

32

Спосіб зниження вмісту важких металів у гідроекосистемах : пат. 115739 Україна.№ u201611368; заявл. 09.11.2016; опубл. 25.04.2017, Бюл. № 8/2017.

33

Fedoruk R.S., Kovalchuk I. I., Tsap M.., Kropyvka S. Y. Metabolic processes in blood and quality of cows’ milk in the period of feeding nano-co citrate. Internacional of Conference on Biotechnology and Welfare in Animal Sciences in conjunction with the Session „Perspectives for Cattle Breeding and Production” Krakow, June 22-23, 2017. P. 62.

34

Гамкало З.Г., Максишко Л.М. Биотехноэнергетика в Украине : состояние, проблемы и перспективы переработки отходов сельскохозяйственного производства. Научно-практический журнал. „Вестник ИрГСХА”. Иркутск, 2017. Выпуск 79, № 4 С. 152–157. ISSN : 1999–3765.

35

Биохимические процессы в организме коров при скармливании наносоединений микроэлементов. / Хомин М.М. та ін. Ученые записки УО ВГАВМ (Витебск). Т. 53, Вып. 1. 2017. С. 279–282. INNS : 2074–0109, ISBN 978–985-512–965-4.

36

O. Bilyk, Study of the different ways of proteins extraction from sheep and cow whey for „Urda” cheese production. N. EUREKA: Life Sciences. 2017. Number 3. С. 3–8.

37

Грицина М.Р. Вміст біологічно активних речовин у різних видів роду Verbascum L Наук. вісник ЛНУВМБ імені С. З. Гжицького Серія : Ветеринарні науки. Вип. 19, № 77. С. 86–91. ISSN : 2518–7554 print, ISSN : 2518–1327 online.

38

Нагірняк Т.Б. Грабовський Р.С., Грицина М.Р. Еколого-економічні аспекти раціонального використання і охорони земельних ресурсів в Україні. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького. Т. 19, № 79. 2017. С. 111–116. ISSN : 2413–5550 print, ISSN : 2518–1327 online.

39

Нагірняк Т.Б., Калин Б.М. Дослідження основних проблем природно-заповідного фонду Львівської області та шляхи їх розв’язання. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. 2017. Т. 19, № 79. С. 105–110. ISSN :  2519–2698 (print); 2518–1327 (online).

40

Грицина М.Р. Біляк І.П., Любинець М.В. Рекреаційний потенціал зони стаціонарної рекреації «Верещиця» Яворівського НПП. Науковий журнал „Вісті Біосферного заповідника Асканія-Нова”, 2017. Т. 19. С. 72–80. ISBN : 966–95218-4-Х; ISBN 966–95218-7-4.

41

Vischur V., Velychko V., Gutyj B. The impact of low-quality veterinary medicines processing and feed additives on the environment. Scientific Messenger LNUVMB named after S.Z. Gzhytskyj. 2017. 19(77), 60–62. ISSN : 2413–5550.

42

Сухорська О.П., Сливка Н.Б., Білик О.Я. Аналіз основних рослинних джерел біофлавоноїдів для створення продуктів лікувально-профілактичного призначення.  Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького, 2017, Т. 19, № 80 С. 107–110. ISSN : 2519–268X print.

43

Іваницька. А.І., Лесик Я.В., Кропивка С.Й., Гойванович Н.К. Ріст і розвиток організму кролів за випоювання сполук силіцію. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С. З. Гжицького. Cерія „Ветеринарні науки”. 2017. Т. 19. № 82. С. 82–87. ISSN : 2519-2698 (print); 2518–1327 (оnline).

44

The influence of nitrate and cadmium load on protein and nitric metabolism in young cattle. / Gutyj, B. аnd other. Ukrainian Journal of Ecology, 2017. 7(2), Р. 9–13.

 

1

2

45

Храбко М.І., Федорук Р.С., Кропивка С.Й. Показники стану імунної та антиоксидантної систем у крові вагітних самиць щурів F1 за дії різних доз цитрату германію. Вісник Київського нац. унів-ту імені Т. Шевченка. Серія Проблеми регуляції фізіологічних функцій, 2017. Вип. 1 (22). С. 50–53.  ISSN : 1728–2748.

46

Храбко М.І., Федорук Р. С., Кропивка С.Й., Тесарівська У. І. Регуляторний вплив різних доз цитрату германію на фізіолого-біохімічні процеси організму самців F2. Вісник Київського національного університету імені Т. Шевченка. Серія Біологія. 2017. Вип. 1(73). С. 66–69.  ISSN : 1728-2748.

47

Омельчак Я.В., Кропивка С.Й., Лаба О.І.. Перспективи розвитку виробництва органічної продукції на Львівщині Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. 2016. Т. 18, № 4 (72). С. 160–163. ISSN 2413–5550 (print); 2518–1327 (online).

48

Хомин М.,. Ковальчук І., Кропивка С., Цап М.М. Біохімічні процеси в організмі корів і біологічна цінність молока за впливу цитрату кобальту. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С. З. Гжицького. Cерія ”Сільськогосподарські науки”. 2017. Т. 19. № 74. С. 166–170. ISSN : 2519-2698 (print); 2518–1327 (оnline).

49

Dobryanska G.M. Yanovych D.O., Shvets T.M., Butsyak A.A., Accumulation and distribution of zinc and manganese in aquatic ecosystem of Yavoriv water reservoir, Lviv region, Ukraine, Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. 2017. Т. 19, №. 74. С. 152–155. ISSN : 2413–5550.

50

Гультяєва О.В., Петрук А. П., Влізло В. В. Вплив кількості жиру в раціоні корів і рН вмісту рубця на його ферментацію та співвідношення жирних кислот у ліпідах молока. Біологія тварин. 2017. Т. 19. № 2 С. 23–29. ISSN : 1681-0015 (print); 2313–2191 (оnline).

51

Вплив введення до раціону корів пропіленгліколю та протикетозної кормової добавки на біохімічні показники плазмі крові. / Н. В. Голова, О. В. та ін. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. 2017. Т. 19. № 79 С. 22–26. ISSN : 2413-5550 (print); 2518–1327 (оnline).

52

Градович Н.І. Екотоксичний вплив Плюмбуму та Кадмію на гематологічні параметри організму білого товстолобика (Hypopthalmichtys molitrix). Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. Львів, 2017. Т. 19, № 74. С. 24–28. ISSN : 2413–5550.

53

Одинацька Г.В., Параняк Р.П., Чемерис В.А., Петрунів В.В. Особливості екологічних інновацій в умовах Львівської області. Наук. вісник ЛНУВМБТ імені С.З. Гжицького. Львів, 2017. Т. 19, № 79. С. 178–182. ISSN : 2519–2698.

54

Васильцева Л.П., Параняк Р.П. Особливості накопичення важких металів в організмі гусей різного віку. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С. З. Гжицького. Cерія „Сільськогосподарські науки”. 2017. Т. 19. № 79. С. 150–153. ISSN : 2519–2698 (print); 2518–1327 (оnline).

55

Кіценюк Ю. Параняк Р., Вовк М., Петрунів В. Сільськогосподарська спеціалізація та динаміка аграрного виробництва у Львівській області. Наук. вісник ЛНУВМБТ імені С.З. Гжицького. Львів, 2017. Т. 19, № 79. С. 183–186. ISSN : 2519–2698.

56

Калин Б.М., Буцяк Г.А. Екологічна оцінка та потенціал туристично-рекреаційних ресурсів Бродівського району. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. 2017. Т. 19, № 74. С. 15–19. ISSN : 2519–2698 (print); 2518–1327 (online).

57

Фоміна М.В., Калин Б.М., Коваль Г.М. Вплив різних сполук заліза на хімічний та мікроелементний склад печінки свиней. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. 2017. Т. 19, № 80. С. 103–106. ISSN : 2519–268Х (print); 2518–1327 (online).

 

1

2

58

Калин Б.М., Мацуська Б.М., Романишин І.Г. Аналіз поводження з побутовими відходами на місцевому рівні. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. 2017. Т. 19, № 79. С. 145–149. ISSN : 2519–268Х (print); 2518–1327 (online).

59

Мацуська О.В., Калин Б.М., Павлюк І.О. Порівняльний аналіз використання природних сорбентів у процесах очищення стоків підприємств АПК. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. 2017. Т. 19, № 7 9. С. 159–162. ISSN : 2519–2698 (print); 2518–1327 (online).

60

Клименко О.М., Буцяк В.І., Буцяк А.А. Обґрунтування системи моніторингу ресурсів агросфери басейнів річок району. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. 2017. Т. 19, №. 74. С. 161–165. ISSN : 2413–5550.

61

Ковальчук Н.А., Соколова Г.О. Кінний туризм і особливості його організації. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького. Львів, 2017. Т. 19, № 79. С. 44–47. ISSN : 2413–5550 (print); 2518–1327 (online).

62

Параняк Р.П., Калин Б.М., Козиняк Р.Ю. С.ільське господарство Городоцького району: еколого-господарський аналіз та перспективи. Наук. вісник ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. Серія Сільськогосподарські науки 2018. Т. 20, № 84. С. 77–82. DOI https://doi.org/10.15421/nvlvet8414.

63

Параняк Р.П., Калин Б.М., Нагірняк Т.Б. Значення та доцільність застосування пробіотиків. Наук. вісник ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. Серія „Ветеринарні науки”. 2018. Т. 20, № 87. С. 116–121. DOI:https://doi.org/10.15421/nvlvet8723.

64

Буцяк А.А., Буцяк В.І., Музика Л.І. Використання рослинних біоіндикаторів для оцінки стану атмосферного повітря в зоні діяльності Добротвірської ТЕС. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. 2018. Т. 20, № 89. С. 122–126.

65

Альтернативне використання субстратів опалого листя у вермикультивуванні / О.С.Скіп та ін. Вісник НУ „Львівська політехніка”. 2018. № 1. С. 136–141.

66

Фоміна М.В., Калин Б.М., Коваль Г.М. Показники енергетичного обміну у свиней при згодовуванні різних сполук заліза. Наук. вісник ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. Серія „Ветеринарні науки”. 2018. Т. 20, № 83. С. 251–254. DOI:https://doi.org/10.15421/nvlvet8349

67

Lavryshyn Y.Y., Gutij B.V., Palyadichuk O.R., Vishchur V.Y. Morphological blood indices of the Bull in experimental chronic cadmium toxicosis.Gutij. Scientific Messenger of Lviv National University of Veterinary Medicine and Biotechnologies. Lviv, 2018. P. 20, V. 88. P. 108–114. DOI:https://doi.org/10.32718 nvlvet8820

68

Сухорська О.П., Мацуська О.В. Аналіз стану природно-заповідного фонду Івано-Франківської області. Екологічні науки: науково-практичний журнал. Київ : ДЕА, 2018. № 3 (22). С. 128–133.

69

Мацуська О.В., Сухорська О.П., Чабан Я.М. Аналіз динаміки зміни екологічного стану поверхневих вод Буського району. Наук. вісник ЛНУВМБТ імені С.З. Гжицького. 2018 Т 20, № 89. С. 79–85.

70

Властивості копролітів, одержаних після культивування Eisenia Foetida на субстратах з компосту опалого листя. / Скіп О.С. та ін. : збірник наукових праць Національного фармацевтичного університету м. Харків : „Сучасні досягнення фармацевтичної технології і біотехнології”. Вип. 5. С. 222–226.

 

1

2

71

Спосіб корекції обмінних процесів та підвищення продуктивності молодняку великої рогатої худоби на відгодівлі в умовах техногенного забруднення : пат. України 124262. № u201711533; заявл. 24.11.2017; опубл. 26.03.2018, Бюл. № 6.

72

Спосіб корекції обміну речовин та стимуляції продуктивності лактуючих корів в умовах техногенного навантаження : пат. України 124263; № u201711534; заявл. 24.11.2017; опубл. 26.03.2018, Бюл. № 6.

73

Спосіб зниження вмісту Кадмію у фітопланктоні водойм рибогосподарського призначення : пат. 122550 Україна. № u201708565; заявл. 21.08.2017; опубл. 10.01.2018, Бюл. № 1/2018.

74

Спосіб моніторингу адаптації верхових коней до фізичних навантажень за біохімічним профілем крові: пат. 129139 Україна. № u201803438; заявл. 02.04.2018; опубл. 25.10.2018, Бюл. № 20.

75

Спосіб зниження вмісту Плюмбуму у водоймах рибогосподарського призначення : пат. 122554 Україна. № u201708567; заявл. 21.08.2017; опубл. 10.01.2018, Бюл. № 1/2018.

76

Спосіб зниження вмісту Плюмбуму у фітопланктоні водойм рибогосподарського призначення : пат. 122551 Україна. № u201708566; заявл. 21.08.2017; опубл. 10.01.2018, Бюл. № 1/2018.

78

Спосіб зниження вмісту Кадмію у фітопланктоні водойм рибогосподарського призначення : пат. 122550 Україна. № u201708565; заявл. 21.08.2017; опубл. 10.01.2018, Бюл. № 1/2018.

79

Спосіб зниження вмісту Плюмбуму у водоймах рибогосподарського призначення ; пат. України 122554. заявл. № u201708567; 21.08.2017; опубл. 10.01.2018, Бюл. № 1/2018.

80

Параняк Р.П., Калин Б.М., Козиняк Р.Ю. Сільське господарство Городоцького району: еколого-господарський аналіз та перспективи. Наук. вісник ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій. Серія „Сільськогосподарські науки”. 2018. Т. 20, № 84. С. 77–82. DOI https://doi.org/10.15421/nvlvet8414 .

81

Гончарова О.В., Параняк Р.П., Гутий Б. В. Функціональний стан організму прісноводних риб за умов впливу абіотичних чинників. Наук.вісник ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. Серія „Сільськогосподарські науки 2019. Т. 21, № 90. С. 82-87. DOI : https://doi.org/10.32718/nvlvet-a9014.

82

Параняк Р.П., Калин Б.М., Гутий Б.В. Перспективи трансгенних рослин у агросфері Львівщини. Наук. вісник ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. Серія „Сільськогосподарські науки” 2019. Т. 21, № 90. С. 54–58. DOI: https://doi.org/10.32718/nvlvet-a9009.

83

Мацуська О.В., Ціжовська М.В., Хапко Д.М. Перспективи екологізації процесу очищення стічних вод АПК при використанні нетрадиційних сорбентів. Наук. вісник ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. Серія „Сільськогосподарські науки”. Львів, 2019. Т. 21, № 91. С. 54–59..

84

Максішко Л. М. Вплив біодобрива на родючість грунту і отримання екологічно безпечної продукції. Scientific achievements of modern society. Abstracts of the 8th International scientific and practical conference. Cognum Publishing House. Liverpool, United Kingdom. 2020. Pp. 551–557. ISBN 978-92-9472-193-8.

 

1

2

85

Калин Б.М., Непиталюк С.А. Аналіз водогосподарсько-екологічних проблем Хмельницької області. Наук. вісник ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. Серія: Сільськогосподарські науки. 2020. Т. 22(92). С. 87–92. https://doi.org/10.32718/nvlvet-a9215.

86

Калин Б.М.. Станішевська М.В. Оцінка потенціалу та використання рекреаційних ресурсів Стрийського району Львівської області. Наук. вісник ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. Серія : Сільськогосподарські науки. 2020. Т. 22(93). С. 97–101. https://doi.org/10.32718/nvlvet-a9314.

87

Литвин Н.А., О.П. Руденко. Оцінка та перспективи розвитку еколого-туристичного потенціалу Буського району Львівської області. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького. Серія: Сільськогосподарські науки. 020. Т. 22, № 92. С. 94–99.

88

Мацуська О.В., Сухорська О.П. Порівняльний аналіз ефективності вилучення фосфатів із водного середовища природними сорбентами. Екологічні науки. Вип. 4(31). С. 175–182.

89

Нагірняк Т.Б. Дослідження природно-ресурсного і рекреаційного потенціалу Рогатинського району Івано-Франківської області. Наук. вісник ЛНУВМБ імені С.З  Ґжицького. Серія: Сільськогосподарські науки. 2020. Т. 22, № 92. С. 94–99. https://doi.org/10.32718/nvlvet-a9216

90

Нагірняк Т.Б. Аналіз стану рекреаційно-туристичної діяльності в Яворівському національному природному парку. Науковий вісник ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького. Серія: Сільськогосподарські науки. 2020. Т. 22, № 92. С. 109–113. https://doi.org/10.32718/nvlvet-a9218

91

Параняк Р.П., Руденко О.П., Марокишка А.М., Петрунів В.В. Передумови та особливості розвитку сільського зеленого туризму Львівщини. Наук. вісник ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького. Серія „Сільськогосподарські наукиʼ. Львів, 2020. Т. 22, № 93. С. 79–83. https://doi.org/10.32718/nvlvet-a9314.

92

Цибульська С., Градович Н., Параняк Р. Науково-практичні аспекти оптимізації землекористування в агросфері. Наук.вісник ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького. Серія „Сільськогосподарські науки” Львів, 2020. Т. 22, № 93. С. 90–94. https://doi.org/10.32718/nvlvet-a9314.

93

Метаболізм Мангану в організмі медоносної бджоли (Apis Mellifera L.) на різних періодах онтогенезу. / Ю.В. Ковальський, та ін. Наук.вісник ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького.Серія „Сільськогосподарські науки”. – Львів, 2020. Т. 22, № 93. С. 74–78.

Перелік опублікованих за темою монографій

Таблиця 3

Повні дані про монографії ;

 підкреслити прізвища авторів, які належать до списку виконавців

1

2

1

Мацуська О.В., Гумницький Я.М. Економіко-екологічні аспекти сталого розвитку : колективна монографія / під заг. ред. Ж. В. Дерій. Оцінка антропогенного навантаження на водні об’єкти діяльністю АПК. С. 101–117. Чернігів : ЧНТУ, 2017. 157 с.

 

1

2

2

Analysis of the adsorbents use For local reduction of toxic load with heavy metals. A Butsyak аnd other. Human health : realities and prospects. Monographic series : Vol. 5. Health аnd Nanobiotechnology. – Drohobych : Posvit, 2020, 207 p. P. 89–104. ISBN : 978–617–7401–34–65.

3

Сталий розвиток : захист навколишнього середовища. Енергоощадність. Збалансоване природокористування Мацуська О.В. аnd other.  : монографія. Львів : ТзОВ «ЗУКЦ», 2020.

Перелік опублікованих за темою проекту підручників, навчальних посібників, словників, довідників

Таблиця 4

Повні дані про підручники, навчальні посібники, словники, довідників;

підкреслити прізвища авторів, які належать до списку виконавців

1

2

1

Калин Б.М., Ковальчук Н.А. Нормування антропогенного навантаження на природне середовище : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького, 2016. 130 c.

2

Грицина М.Р., Параняк Р.П., Кропивка С.Й. Міжнародна діяльність у сфері екології : навчальний посібник для проведення практичних занять та виконання самостійної роботи студентів (спеціальність 101 «Екологія», ОС «Магістр»). Львів: ЛНУВМ та БТ імені С.З. Гжицького, 2016. 143 с.

3

Сухорська О.П., Р.П. Параняк, С.Й. Кропивка : навчальний посібник із дисципліни «Основи екології» для студентів напряму «Харчові технології та інженерія». Львів, 2016. 88 с.

4

Сухорська О.П., Параняк Р.П. : навчальний посібник із дисципліни «Загальна екологія» для студентів ОС «Магістр», спеціальність «Економіка». Львів, 2016. 76 с.

5

Янович Д.О., Параняк Р.П., Віщур В.Я. Основи біобезпеки і біоетики : навчальний посібник. Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2017. 72 с.

6

Буцяк А.А., Градович Н.І., Сухорська О.П.. Основи загальної екології : навчальний посібник. Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2017. 136 с.

7

Калин Б.М., Кропивка С.Й. Екологічний туризм і рекреація : навчальний посібник. Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2017. 90 с.

8

Сухорська О.П., Мацуська О.В., Градович Н.І. Урбоекологія : навчальний посібник для студентів напрямку підготовки 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Львів, 2017. 120 с.

9

Параняк Р.П., Янович Д.О., Ковальчук Н.А. Основи біобезпеки і екологічної біоетики : навчальний посібник для студентів спеціальності 101 «Екологія» галузь знань 10 «Природничі науки», освітній ступінь – магістр. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2017. 85 с.

10

Параняк Р.П., Сухорська О.П., Янович Д.О., Градович Н.І. Екологія у ветеринарній медицині : навчальний посібник для студентів спеціальності 211 «Ветеринарна медицина». Львів, 2017 р. 98 с.

11

Калин Б.М., Віщур В.Я. Геологія з основами геоморфології : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2018. 90 с.

 

1

2

12

Калин Б.М. Моніторинг навколишнього середовища : навчальний посібник. Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2018. 120 с.

13

Сухорська О.П., Градович Н.І. Основи загальної екології : навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» ОС «Магістр». Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2018. 86 с.

14

Сухорська О.П., Параняк Р.П., Градович Н.І. Основи наукової діяльності : навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 101 «Екологія» ОС «Бакалавр».  Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2018. 92 с.

15

Мацуська О.В., Кропивка С.Й. Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища : навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 101 «Екологія» ОС «Бакалавр». Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2018. 80 с.

16

Буцяк А.А., Градович Н.І. Екологія біологічних систем: практикум : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2019. 125 с.

17

Градович Н.І., Кропивка С.Й. Генетична екологія : навчальний посібник.  Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2019. 108 с.

18

Калин Б.М., Віщур В.Я. Геологія з основами геоморфології: практикум : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2019. 110 с.

19

Параняк Р.П., Колішицький З.В., Литвин Н.А. Навчальний посібник з екології людини : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З.  Гжицького, 2019. 92 с.

20

Параняк Р.П., Сухорська О.П. , Градович Н.І. Основи загальної екології : навчальний посібник. Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2019. 104 с.

21

Параняк Р.П., Кропивка С.Й. Основи біобезпеки і екологічної біоетики : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2019. 103 с.

22

Литвин Н.А., Калин Б.М., Максішко Л.М., Руденко О.П. Метеорологія і кліматологія : навчальний посібник. Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького, 2020. 168 с.

23

Сухорська О.П., Градович Н. І. Загальна екологія : навчальний посібник для виконання лабораторно-практичних завдань для студентів спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація». Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2020. 134 с.

24

Сухорська О. П., Параняк Р.П. Методологія та організація наукових досліджень. Навчальний посібник для студентів спеціальності 101 «Екологія». Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2020. 96 с.

25

Мацуська О.В. : навчальний посібник для виконання лабораторних занять з дисципліни «Утилізація та рекуперація відходів» для студентів спеціальності 101 «Екологія». Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2020. 72 с.

5.5. Перелік захищених докторських і кандидатських (доктора філософії) дисертацій виконавцями проекту

Таблиця 5

Повні дані про дисертації

1

2

1

Максішко Л.М. Екобезпечні технології анаеробної переробки й утилізації відходів свинарства і птахівництва : дис… канд. с-г. наук з екології : 03.00.16 / Національний аграрний університет. Львів, 2017. 200 с.

 

1

2

2

Градович Н. І. Динаміка вмісту Плюмбуму та Кадмію в штучних гідроекосистемах та організмі Hypophthalmichthys molitrix Valenciennes і способи його корекції : 03.00.16 / Львівський національний аграрний університет, Львівська обл., Жовківський р-н, м. Дубляни, вул. Володимира Великого, 1, 2019 р.

3

Кіт Л.П. Техногенне забруднення агроекосистем важкими металами, їх вплив на антиоксидантну та імунну систему гусей» : 03.00.16 / Львівський національний аграрний університет. Львів, 2008 р.

 

 

НАВЧАЛЬНІ ПЛАНИ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ ЕКОЛОГІЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 101 «ЕКОЛОГІЯ» ГАЛУЗІ ЗНАНЬ 10 «ПРИРОДНИЧІ НАУКИ»

НАВЧАЛЬНІ ПЛАНИ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ДРУГОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ ЕКОЛОГІЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 101 «ЕКОЛОГІЯ» ГАЛУЗІ ЗНАНЬ 10 «ПРИРОДНИЧІ НАУКИ»

Підручники, навчальні посібники

2017

  1. Буцяк А.А., Градович Н.І., Сухорська О.П. Основи загальної екології : навчальний посібник для студентів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». 2017. 136 с. Кількість обліково-видавничих аркушів – 8,0.
  2. Сухорська О.П., Мацуська О.В., Градович Н.І. Урбоекологія : навчально-методичний посібник для студентів напрямку підготовки 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Львів. 2017. 120 с. Кількість обліково-видавничих аркушів – 7,5. 
  3. Янович Д.О., Параняк Р.П., Віщур В.Я. Основи біобезпеки і біоетики : навчальний посібник. Львів : ЛНВМБ імені С.З. Гжицького, 2017. 72 с. Кількість обліково-видавничих аркушів – 4,23.
  4. Параняк Р.П., Янович Д.О., Ковальчук Н.А. Основи біобезпеки і екологічної біоетики : навчальний посібник для студентів спеціальності 101 «Екологія» галузь знань 10 «Природничі науки», освітній ступінь – магістр. Львів : ЛНВМБ імені С.З. Гжицького, 2017. 85 с.
  5. Параняк Р.П., Сухорська О.П., Янович Д.О., Градович Н.І. Екологія у ветеринарній медицині: навчальний посібник для студентів спеціальності 211 «Ветеринарна медицина». 2017. 98 с. Кількість обліково-видавничих аркушів – 5,76. 
  6. Калин Б.М., Кропивка С.Й. Екологічний туризм і рекреація : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМ та БТ ім. С.З. Гжицького, 2017. 90 с. Кількість обліково-видавничих аркушів – 5,29. 

2018

  1. Калин Б.М., Віщур В.Я. Геологія з основами геоморфології : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2018. 90 с.
  2. Калин Б.М., Градович Н.І. Моніторинг навколишнього середовища : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2018. 120 с.
  3. Сухорська О.П. Основи загальної екології : навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» ОС «Магістр» Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2018. 86 с.
  4. Сухорська О.П., Параняк Р.П., Градович Н.І. Основи наукової діяльності : навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 101 «Екологія» ОС «Бакалавр». Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2018. 92 с.
  5. Мацуська О.В., Кропивка С.Й. Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища : навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 101 «Екологія» ОС «Бакалавр». Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2018. 80 с.

2019

  1. Буцяк А.А., Градович Н.І. Екологія біологічних систем: практикум. Навчальний посібник. Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2019. 125 с.
  2. Градович Н.І., Кропивка С.Й. Генетична екологія : навчальний посібник. Львів: ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2019. 108 с.
  3. Калин Б.М., Віщур В.Я. Геологія з основами геоморфології: практикум. Навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2019. 110 с.
  4. Параняк Р.П., Колішицький З.В., Литвин Н.А. Навчальний посібник з екології людини : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2019. 92 с.
  5. Параняк Р.П., Сухорська О.П. , Градович Н.І. Основи загальної екології : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2019. 104 с.
  6. Параняк Р.П., Кропивка С.Й. Основи біобезпеки і екологічної біоетики : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2019. 103 с.

2020

  1. Литвин Н.А., Калин Б.М., Максішко Л.М., Руденко О.П. Метеорологія і кліматологія : навчальний посібник. Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького, 2020. 168 с.
  2. Сухорська О.П., Градович Н.І. Загальна екологія : навчальний посібник для виконання лабораторно-практичних завдань для студентів спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація». Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2020. 134 с.
  3. Сухорська О. П., Параняк Р.П. Методологія та організація наукових досліджень : навчальний посібник для студентів спеціальності 101 «Екологія» Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2020. 96 с.
  4. Мацуська О.В. : навчальний посібник для виконання лабораторних занять з дисципліни «Утилізація та рекуперація відходів» для студентів спеціальності 101 «Екологія». Львів : ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, 2020. 72 с.

 

Дочірні категорії