EN   UA

Форум 1

11 квітня 2024 року завдяки співпраці Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького та Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти відбувся Всеукраїнський форум “Національна ідентичність: фронт і тил”. Учасниками форуму були 171 представник ЗФПО та ЗВО з різних куточків України – Донеччини, Харківщини, Сумщини, Луганщини, Чернігівщини, Полтавщини, Дніпропетровщини, Запорожжя, Одещини, Вінниччини, Хмельниччини, Житомирщини, Рівненщини, Волині, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Львівщини, Київщини.

Детальніше: Всеукраїнський форум “Національна ідентичність: фронт і тил”

1 Зарваниця

«Зарваниця — це місце, де людина може в тиші зустрітися з Богом через посередництво Матері Божої». У суботу 23 березня 2024 року, усі охочі приєдналися до прощі, яку очолив студентський капелан нашого університету о. Віталій Караман. Зарваниця це не просто якесь одне село чи якась одна святиня-це цілий комплекс храмів, каплиць, джерел, адміністративних будівель, стації хресної дороги. А на пагорбі цього святого місця розташований монастир Святого Івана Хрестителя Студійського уставу, заснований в 1922 р. старанням Митрополита Андрея (Шептицького). Після включення Західної України до складу СРСР монастир закрили, а монахів розігнали. Під час Другої світової війни студити повернулися і відбудували монастирські приміщення та церкву. У 1944 р. радянський комуністичний режим остаточно ліквідував монастир, водночас було знищено й монастирську церкву. На території обителі радянська влада створила колгосп. Однак, монахи продовжили свою просвітницьку і духовну діяльність у підпіллі аж до 1986 р. Упродовж своєї підпільної діяльності монахи переховували чудотворну ікону Пресвятої Богородиці, часто пересиджуючи «облави» в лісах та нетрях на околиці Зарваниці.

Детальніше: Загальноуніверситетська проща до Зарваниці.

Ш 7 1

Щорічно у березневі дні університетська спільнота долучається до відзначення пам’яті Тараса Шевченка. 19 березня в Університеті відбулося свято Шевченкового слова “Свою Україну любіть, любіть її... во время люте…”. Учасники щорічного загальноуніверситетського Шевченківського конкурсу студентської творчості “І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…”, Народна хорова капела “Ватра” та Народний оркестр “Намисто” ще і ще раз захоплювали глядачів творчою спадщиною поета: поезією, піснею та художніми творами.

Детальніше: В Університеті відзначили 210 річницю з дня народження Тараса Шевченка

Шевченко огоолошення

Детальніше: Конкурс