Музей народної архітектури та побуту у Львові
10 травня 2018 року студенти 1 курсу факультету харчових технологій та біотехнології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького під керівництвом куратора, доцента кафедри загальнотехнічних дисциплін та контролю якості продукції Хромовою М.В. відвідали Музей народної архітектури та побуту у Львові.
Одним з наймальовничіших парків Львова вважають Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай», що розмістився у Личаківському районі міста. Етнографічний парк – скансен (музей під відкритим небом) є діючим музеєм української народної архітектури та побуту, в якому знайшли собі прихисток старі дерев’яні хатинки, церкви і колишні садиби, а навкруги них мальовнича природа та український колорит. Кайзервальд, першочергова назва парку, що в перекладі з німецької означає «цісарський ліс» була дана Цісарем Францом Йозефом Першим, який надав угіддям статусу цісарських земель. Першим історичним архітектурним об’єктом, який потрапив на територію етно-парку, стала дерев’яна церква Св. Миколая із села Кривки (1761 року спорудження), що на Львівщині. Саме її у 20 роках минулого століття планували розібрати на колоди, але громада селища відстояла право на життя сакральної будівлі, заручилася допомогою мистецтвознавця Михайла Драгана і перенесла її у «Шевченківський гай». Врятований бойківський архітектурний спадок став першим кроком до здійснення неймовірного задуму – створити живий етно-ансамбль старих будівель в одному місці.
Територія парку, яка зараз належить громадськості Львова, ще кілька століть тому мала статус цісарських угідь, де мав право перебувати лише сам австрійській цісар Франц Йозеф Перший зі своєю свитою. Музей площею 36,5 га умовно розділений на шість етнографічних зон. Кожна зона – це міні-село, що складається з 15-20 пам’яток народної архітектури. У житлових та господарчих приміщеннях розміщено предмети домашнього повсякденного вжитку, сільськогосподарський реманент, транспортні засоби та ремісничий інструмент. Шість таких міні-сіл мають назви: «Бойківщина», «Лемківщина», «Гуцульщина», «Буковина», «Поділля» і «Львівщина».
Музей народної архітектури та побуту у м. Львові імені Климентія Шептицького є одним з найулюбленіших місць відпочинку львів’ян та гостей міста. Тут проводять фольклорні ярмарки, фестивалі народної музики, концерти народних колективів. У виставкових залах можна познайомитися із творами митців, фондовими виставками до яких долучились студенти факультету харчових технологій та біотехнології.
Щира подяка за сприяння: деканові ФХТБ, професору Пасці М.З.
- Деталі
-
Опубліковано: 17 травня 2018
-
Перегляди: 2925