Форум 1

11 квітня 2024 року завдяки співпраці Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького та Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти відбувся Всеукраїнський форум “Національна ідентичність: фронт і тил”. Учасниками форуму були 171 представник ЗФПО та ЗВО з різних куточків України – Донеччини, Харківщини, Сумщини, Луганщини, Чернігівщини, Полтавщини, Дніпропетровщини, Запорожжя, Одещини, Вінниччини, Хмельниччини, Житомирщини, Рівненщини, Волині, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Львівщини, Київщини.

Форум 2

Під час пленарного засідання з вітальним словом до присутніх в залі та онлайн звернувся виконувач обов’язків ректора ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького, професор Іван Парубчак, зазначивши, що “питання національної ідентичності варто розглядати в контексті війни, яка триває в нашій державі, в контексті правового режиму воєнного стану в Україні, в аспекті сьогодення і з поглядом у майбутнє. Від дня проголошення незалежності України, на жаль, держава загалом та громадянське суспільство зокрема робили замало для того, щоб національна ідентичність стала провідним вектором державної гуманітарної політики. Тож, кожному з нас варто пам’ятати, в якому правовому полі має працювати держава, усвідомлювати, що відбувається зараз, плекати єдність, яку ми спостерігали на початку війни, планувати та реалізовувати стратегію державної гуманітарної політики щодо національної ідентичності. Національна ідентичність має бути основним стержнем українського демократичного суспільства”.

Форум 3

До присутніх також звернувся студентський капелан ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького отець Віталій Караман.

Форум 4

Апогеєм форуму став виступ Мирослава Мариновича – українського громадського діяча, члена-засновника Української Гельсінської групи, дисидента і політв’язня часів СРСР, засновника та голови амністійного руху в Україні, філософа, релігієзнавця, публіциста, радника ректора Українського католицького університету – з доповіддю “Особливості української ідентичності”. Історичний огляд, глибокий аналіз різних аспектів національної ідентичності, їх розуміння самими українцями та сприйняття іншими народами потрапили у поле зору Мирослава Мариновича, який акцентував, що “пам’ять про неймовірну згуртованість народу під час Майданів, активна політика держави, громадських організацій, церкви щодо утвердження нашої ідентичності та найважливіше, як різні скельця у мозаїці творять єдиний візуальний довершений образ, так і кожен з нас, будучи унікальною особистістю, з власними поглядами та світобаченням, маємо бути патріотами своєї держави і творити єдине полотно національної ідентичності”.

Форум 5

Форум 7

Форум 9

Змістовною та насиченою була робота секцій “Семіотика українського фольклору”, “Символи українського декоративно-ужиткового мистецтва” та “Етос української духовності”. Під час секційних засідань прозвучали доповіді Тетяни Купчак – керівника відділу соціально-культурного розвитку ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького, заслуженого працівника культури України; Ганни Сокіл – українського фольклориста, доктора філологічних наук, професора кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Львівського національного університету імені Івана Франка; Людмили Зборовської – фольклориста, учасниці фольклорного гурту “Коралі”; Юрка Волощака – прозаїка, есеїста, журналіста, архітектора, мандрівника (писар козацької чайки “Пресвята Покрова”), громадського діяча; Олени Лісової – заступника директора з виховної роботи, викладача-методиста Комунального закладу “Костянтинівський медичний фаховий коледж”; Тетяни Хомякової – викладача Криворізького фахового медичного коледжу; Олесі Смолінської – доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри філософії та педагогіки ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького; Надії Гапон – доктора філософських наук, професора кафедри психології Львівського національного університету імені Івана Франка; Дмитра Козубовського – заслуженого працівника освіти Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В. Ю. Шкрібляка; отця Віталія Карамана – студентського капелана ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького.

Форум 10

форум 11