emblema pyta

КАФЕДРА ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ

Завідувач кафедри, доктор наук з державного управління, професор Парубчак Іван Орестович

5 березня 2020 р. студенти другого курсу спеціальності «Менеджмент» разом з кураторкою, доценткою кафедри публічного управління та адміністрування Г.М. Гринишин відвідали дві цікаві локації: Державний історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар» та музей хвороб людини Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Личаківський некрополь – одна з туристичних приваб Львова і найвідоміший його цвинтар. Заснований у 1786 році, він простягнувся на 40 гектарів. На 86 полях є понад 300 тисяч поховань, понад 2 тисячі гробівців, а на могилах встановлено півтисячі скульптур і барельєфів. Тут, від перших років його заснування, ховали відомих діячів культури, мистецтва, науки, а також адміністративну еліту столиці Королівства Галичина і Лодомерія. Цвинтар набув статусу музею 25 листопада 1991 р.

Дуже багато видатних львів’ян знайшли останній притулок на Личаківському цвинтарі, серед них: галицький греко-католицький митрополит Григорій Яхимович, засновник «Руської Трійці» Маркіян Шашкевич, фундатор організації «Просвіта» Володимир Барвінський, видатний письменник Іван Франко, легендарна співачка Соломія Крушельницька, видатний львівський художник Артур Гроттґер, польська дитяча письменниця Марія Конопницька, польська письменниця Габріеля Запольська, відомий композитор Станіслав Людкевич, один із найвидатніших істориків України і Львова Іван Крип'якевич, легенда української пісні Володимир Івасюк, композитор Ігор Білозір, славетний український журналіст Сашко Кривенко.

На Алеї Герої похований активіст Євромайдану Юрій Вербицький, а на Полі почесних поховань — генерал-майор Сергій Кульчицький, який загинув 29 травня у Слов'янську внаслідок прямого попадання терористів з РПГ у вертоліт, на якому перебував генерал та ще 11 військових.

Музей хвороб людини заснував 1896 року професор-патологоанатом Андрій Обжут. Кілька експонатів він привіз із Карлового університету з Праги. Деяким понад 150 років — колекції пухлин очей, цирозу печінки, патології новонароджених. У музеї є архів протоколів розтинів столітньої давності. Зараз колекція музею поповнюється після розтинів тіл померлих в моргу поруч. Загалом музей налічує біля 2000 експонатів. «Мертві допомагають живим» – такий напис латинською мовою зустрічає відвідувачів при вході до Музею.

Галина Гринишин, доцентка