КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВА, ІННОВАЦІЙ ТА ДОРАДНИЦТВА В АПК

тел.:(032) 239-26-26,
E-mail: economyfem@gmail.com

vstupp

17 жовтня у Львівській облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Біоенергія і село. Наука та практика. Безальтернативний шлях до Альтернативної енергетики». В обговоренні цих питань взяли участь представники нашого університету – завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича, професор Павло Музика та викладач Дмитро Соломонко, а також науковці Львівського національного аграрного університету, Національного лісотехнічного університету України, керівники ГО «Кластер Енергії» Василь Кузьменко та Василь Прусак, представник ТзОВ «Барком», депутат Кам’янка-Бузької районної ради Андрій Антонюк та інші галузеві експерти.

Із вступним словом до учасників круглого столу звернувся перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, який відзначив позитивну динаміку введення об’єктів із виробництва альтернативної енергетики в області. Згідно зі словами Ростислава Замлинського, на Львівщині є позитивні зрушення в сільському господарстві, а отже є ресурс для розвитку джерел альтернативної енергетики.

Перший заступник генерального директора ТзОВ «Галичина-Захід» Андрій Талама відзначив, що ресурсна база підприємства у Стрийському районі дозволяє впроваджувати біогазові установку на 1,5-2 МВт. Однак нестабільність законодавства і певна складність дозвільних процедур поки що стримують датських інвесторів від подібних інвестицій.
Фермер Іван Кільган в рамках виступу розповів про власний досвід організації виробництва біодизеля в Самбірському районі, проблемні питання та тривалість бюрократичних процедур, а також кроки необхідні для налагодження експорту біодизеля. У вересні цього року фермерське господарство Іван Кільгана «Агро Центр» одержало міжнародний сертифікат виробничих потужностей біодизеля від німецької компанії SGS. Крім того, нещодавно об’єднана територіальна громада Самбірського району виділила 60 гектарів землі фермеру Івану Кільгану для встановлення сонячних панелей. Відзначимо, що ФГ «Агро Центр» є виробничою філією кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича. Крім того, син фермера Івана Кільгана – Тарас є студентом магістратури факультету економіки та менеджменту університету.

Павло Музика, Дмитро Соломонко