EN   UA

КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ В АПК ІМЕНІ ІВАНА ПОПОВИЧА  
collage

 

Завідувач кафедри,

доктор економічних наук, професор Музика Павло Михайлович 

Контакти:
вул. Пекарська, 50, ауд 83-86

тел.:(032) 239-26-26,
E-mail: economyfem@gmail.com

 vstupp

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

7 липня 2025 року у Львові за підтримки Проєкту ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA) відбулося засідання Робочої групи AKIS Західного регіонального хабу із питань визначення напрямів розвитку мережі поширення сільськогосподарських знань в західних областях України. Участь у заході взяв виконувач обов’язків завідувача кафедри економіки та бізнесу в АПК імені Івана Поповича Університету Павло Музика.  

f 1

Із вступним словом до учасників звернувся керівник Проєкту IPRSA Джон Мілнз, який відзначив актуальність формування на обласному рівні цілісної системи поширення знань та виробничих практик, особливо в регіонах із великою кількістю малих агроформувань, зокрема у Львівській, Закарпатські та Івано-Франківській областях.

Експерт Проєкту «EU4SmallFarms» Джон Булл представив учасникам робочої групи пілотне тематичне дослідження розвитку AKIS у Львівській області, відзначивши необхідність врахування потреб та пріоритетів малих фермерів регіону. Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій Львівської області повинна бути узгодженою з національною стратегією та підкріплювати її (враховуючи відмінності в ресурсному забезпеченості, доступі до ринку тощо).

Начальник управління Міністерства аграрної політики та продовольства України Максим Кобзистий відзначив необхідність надання фахових інформаційних послуг агровиробникам в межах пріоритетів розвитку аграрного бізнесу при реалізації Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року. 

f 2

Директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко охарактеризувала діяльність дорадчих служб області та напрями підтримки їх діяльності на 2025 рік із обласного бюджету.

Голова Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик (стейкхолдер кафедри) у своєму виступі відзначив основні напрями надання дорадчих послуг організацією та охарактеризував основні інструменти поширення знань серед фермерів області.

Директор БО «Львівська аграрна дорадча служба» Іван Паньків (стейкхолдер кафедри) висвітлив найкращі практики інформування фермерів у молочному скотарстві із врахуванням досвіду Канади. 

f 3

Професор Павло Музика у своєму виступі відзначив принципову важливість підтримки розвитку саме фермерських господарств, які забезпечують основу продовольчої безпеки в країнах ЄС. Система поширення знань та інновацій AKIS дозволяє європейським фермерам при фінансовій підтримці програм Спільної Аграрної Політики ЄС впроваджувати технологічно-технічні рішення задля підвищення конкурентоспроможності і досягнення еколого-економічного та соціального ефекту. 

Директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України Роман Корінець розповів про виклики для системи дорадництва в умовах воєнного стану.

Представники департаментів агропромислового розвитку Івано-Франківської та Закарпатської областей окреслили проблемні питання у становленні систем поширення знань на регіональному рівні.

Присутні на заході освітяни та науковці відзначили можливості для впровадження європейського досвіду становлення системи AKIS в західному регіоні України із врахуванням специфіки домінування малих фермерських господарств, зокрема в гірських районах.

Підсумовуючи виступи учасників, експерт Проєкту IPRSA Катерина Крикуненко звернула увагу на необхідність реалізації проєктних ініціатив із інноваційною складовою в територіальних громадах гірських районів.

Допис підготував Дмитро СОЛОМОНКО, викладач 

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru