EN   UA

Логотип ФБТ

ФАКУЛЬТЕТ БІОЛОГО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ 

Декан, доцент, кандидат сільськогосподарських наук  Бойко Андрій Олександрович

Заступники декана:
доцент, кандидат ветеринарних наук Крушельницька Олена Всеволодівна
доцент, кандидат сільськогосподарських наук Барило Богдан Степанович

 

fb      іnstagram     telegramm   youtube    e mail

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

 Фото 1 38

24 квітня 2025 року у Південному кампусі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького було проведено Молодіжний етнофестиваль автентичної української культури  «Гаївки-фест» та благодійний ярмарок на потреби ЗСУ. 

Фото 2 36

Гаївки (інші назви – веснянки, ягівки, ягілки, гагілки, городальки та ін.) – назва старовинних слов’янських обрядових пісень, пов’язаних з початком весни і наближенням весняно-польових робіт.

Гаївки співаються майже завжди одночасно з танцями та іграми, які мають «закликати» весну та добрий урожай. Мелодії веснянок побудовані на багаторазовому повторенні однієї-двох приспівок у межах невеликого діапазону.

Фестиваль розпочали виконанням християнської пісні «Христос Воскрес!»

Полеглих Героїв вшанували загальною хвилиною мовчання.

З вітальним словом до учасників фестивалю звернувся Голова Вченої ради Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, професор Іван Парубчак. Він наголосив, що попри війну і щоденні обстріли, ми повинні пам’ятати нашу історію, наші традиції і бути активними громадянами нашого суспільства, які мають будувати нашу незалежну, славетну державу. А проведення такого заходу відображає глибину нашої української культури як великої нації.

Серед гостей фестивалю був присутній головний сержант, представник управління 125-ї бригади Валерій Шашко, який подякував університетській спільноті за підтримку 125-ї бригади та побажав студентам не забувати, кому вони завдячують за можливість навчатись тут і зараз. 

Фото 3 38

На нашому етнофестивалі «Гаївки-фест» було виконано чимало різних гаївок, які співали як наші здобувачі вищої освіти, так і запрошені гості, під керівництвом Тетяни Купчак (керівника Відділу соціально-культурного розвитку Університету, Заслуженого працівника культури України).

Прозвучали такі гаївок: «Равлик», «Гуска», «Подоляночка», «Чи ви чули, люди добрі», «Ой ти, весна, весна», «Вінець», «Жучок», «Кривий танець» та багато інших не менш колоритних та веселих гаївок.

Участь в гаївках прийняли гості фестивалю:

  1. Вокальний ансамбль «Юність» ОЗЗСО І–ІІІ ст. с. Корчин Радехівського району під керівництвом Г. Чуловської,
  2. Колектив «VolynSound» ВСП «Рожищенського фахового коледжу ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького» під керівництвом В. Омельчука та О. Хвостюк,
  3. Колектив «Первоцвіт» ВСП «Стрийського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування» під керівництвом Н. Баран та Н. Федитник,
  4. Вокальний ансамбль «Львівського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування» під керівництвом І. Остапчука,
  5. Колектив «Веснянки з Вишні» ВСП «Вишнянського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування» під керівництвом Т. Устиновської,
  6. Колектив «Покутяни» «Тлумацького фахового коледжу Львівського національного університету природокористування» під керівництвом Р. Волославської та Г. Петрунько,
  7. Народна хорова капела «Джерела Розточчя» ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького під керівництвом С. Фаріон.

Під кінець фестивалю дипломи лауреатів Молодіжного етнофестивалю автентичної української культури «Гаївки-фест» учасникам вручив проректор з науково-педагогічної роботи та цифровізації Ігор Двилюк.

Фото 4 31

На благодійному ярмарку всі зібрані кошти були передані Центру підтримки 125-ї бригади бійців ЗСУ.

Дякуємо організаторам за проведення такого заходу та учасникам і гостям за активну участь. 

Допис підготувала Вікторія ЗАНІЧКОВСЬКА 

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru