«Гаївки-фест» 2025
- Деталі
-
Опубліковано: 27 квітня 2025
-
Перегляди: 6
24 квітня 2025 року у Південному кампусі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького було проведено Молодіжний етнофестиваль автентичної української культури «Гаївки-фест» та благодійний ярмарок на потреби ЗСУ.
Гаївки (інші назви – веснянки, ягівки, ягілки, гагілки, городальки та ін.) – назва старовинних слов’янських обрядових пісень, пов’язаних з початком весни і наближенням весняно-польових робіт.
Гаївки співаються майже завжди одночасно з танцями та іграми, які мають «закликати» весну та добрий урожай. Мелодії веснянок побудовані на багаторазовому повторенні однієї-двох приспівок у межах невеликого діапазону.
Фестиваль розпочали виконанням християнської пісні «Христос Воскрес!»
Полеглих Героїв вшанували загальною хвилиною мовчання.
З вітальним словом до учасників фестивалю звернувся Голова Вченої ради Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, професор Іван Парубчак. Він наголосив, що попри війну і щоденні обстріли, ми повинні пам’ятати нашу історію, наші традиції і бути активними громадянами нашого суспільства, які мають будувати нашу незалежну, славетну державу. А проведення такого заходу відображає глибину нашої української культури як великої нації.
Серед гостей фестивалю був присутній головний сержант, представник управління 125-ї бригади Валерій Шашко, який подякував університетській спільноті за підтримку 125-ї бригади та побажав студентам не забувати, кому вони завдячують за можливість навчатись тут і зараз.
На нашому етнофестивалі «Гаївки-фест» було виконано чимало різних гаївок, які співали як наші здобувачі вищої освіти, так і запрошені гості, під керівництвом Тетяни Купчак (керівника Відділу соціально-культурного розвитку Університету, Заслуженого працівника культури України).
Прозвучали такі гаївок: «Равлик», «Гуска», «Подоляночка», «Чи ви чули, люди добрі», «Ой ти, весна, весна», «Вінець», «Жучок», «Кривий танець» та багато інших не менш колоритних та веселих гаївок.
Участь в гаївках прийняли гості фестивалю:
- Вокальний ансамбль «Юність» ОЗЗСО І–ІІІ ст. с. Корчин Радехівського району під керівництвом Г. Чуловської,
- Колектив «VolynSound» ВСП «Рожищенського фахового коледжу ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького» під керівництвом В. Омельчука та О. Хвостюк,
- Колектив «Первоцвіт» ВСП «Стрийського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування» під керівництвом Н. Баран та Н. Федитник,
- Вокальний ансамбль «Львівського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування» під керівництвом І. Остапчука,
- Колектив «Веснянки з Вишні» ВСП «Вишнянського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування» під керівництвом Т. Устиновської,
- Колектив «Покутяни» «Тлумацького фахового коледжу Львівського національного університету природокористування» під керівництвом Р. Волославської та Г. Петрунько,
- Народна хорова капела «Джерела Розточчя» ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького під керівництвом С. Фаріон.
Під кінець фестивалю дипломи лауреатів Молодіжного етнофестивалю автентичної української культури «Гаївки-фест» учасникам вручив проректор з науково-педагогічної роботи та цифровізації Ігор Двилюк.
На благодійному ярмарку всі зібрані кошти були передані Центру підтримки 125-ї бригади бійців ЗСУ.
Дякуємо організаторам за проведення такого заходу та учасникам і гостям за активну участь.
Допис підготувала Вікторія ЗАНІЧКОВСЬКА