EN   UA

 

logo

 

КАФЕДРА ГЕНЕТИКИ І РОЗВЕДЕННЯ ТВАРИН

 

 

Музика Леся Іванівна, завідувач кафедри генетики і розведення тварин, доцент, кандидат біологічних наук

 

 

 

 1 12

Основним завданням сільського господарства є ефективне, прибуткове та безпечне виробництво продуктів харчування, а також задоволення зростаючих потреб людства у продуктах харчування без активного використання природних ресурсів та шкідливого впливу навколишньому середовищу. У цьому контексті в розвинених європейських країнах останніми роками особливу увагу приділяють сталому тваринництву та благополуччю тварин. Стале тваринництво стає все більш значущим у контексті глобальних викликів, таких як зміна клімату, деградація ґрунтів, зростання населення та збільшення споживання продуктів харчування.

Детальніше: Робоча зустріч по проекту SULAVE

1

Протягом лютого-березня 2024 року відбулися робочі зустрічі викладачів кафедри генетики і розведення тварин зі стейкхолдером, директором благодійної організації Львівської аграрної дорадчої служби Іваном Паньківим.

Детальніше: РОБОЧІ ЗУСТРІЧІ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРОМ

MyCollages 22

16 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти 2 курсу біолого-технологічного факультету освітньої програми “Зоофізіотерапія” спеціальності 204 “Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва” Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького в межах вивчення дисципліни “Породи та селекція котів” разом із доцентом кафедри генетики і розведення тварин Петром Боднаром відвідали притулок для котів у Львові, що належить благодійній організації “Благодійний фонд “Бастет Плюс”, засновницею якої є Анна Багаєва.

Студенти ознайомилися з особливостями утримання, годівлею, доглядом та породами котів, які тимчасово перебувають у благодійній організації та з нетерпінням чекають потрапити в домівку до нових господарів. Доглядає за домашніми улюбленцями пані Анна, віддаючи не тільки свій час, але й любов до цих милих і пухнастих тваринок. Власниця ділиться вражаючими історіями порятунку котів та своїми зусиллями у створенні унікального притулку для тварин. Її велика дбайливість і любов до безпритульних котів стали джерелом надії для багатьох тварин та прикладом для суспільства.

Детальніше: У Львові коти знайшли свій порятунок у благодійному фонді “Бастет Плюс”

1

26 березня 2024 року в навчальному центрі та лабораторії Львівської аграрної дорадчої служби (БО ЛАДС) у студентів 2 курсу біолого-технологічного факультету спеціальності 204 “Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва”, освітніх програм “Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва” та “Зоофізіотерапія” відбулося комплексне заняття з дисципліни “Розведення сільськогосподарських тварин”.

Детальніше: ЗАНЯТТЯ З ПРАКТИКАМИ

MyCollages 28

Збереження генетичних ресурсів тварин є глобальною проблемою сьогодення, яку доцільно розглядати в межах збереження всього біологічного різноманіття, а її вирішення передбачає використання як загальнобіологічних, так і специфічних методологічних підходів (генетичних, селекційних, біотехнологічних), відпрацьованих практикою ведення тваринництва.

9 листопада 2023 року в Інституті біології тварин НААН для здобувачів вищої освіти біолого-технологічного факультету спеціальності 204 “Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва” з дисципліни “Розведення сільськогосподарських тварин” завідувач лабораторії розведення та селекції тварин, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН Єлизавета Федорович прочитала гостьову лекцію на тему: “Шляхи збереження біорізноманіття різних видів сільськогосподарських тварин в Україні”. Лекція проходила в змішаному форматі – онлайн/офлайн. Разом із нашими студентами лекцію слухали здобувачі Поліського національного університету.

Детальніше: Шляхи збереження біорізноманіття різних видів сільськогосподарських тварин в Україні