logo.png sayt

КАФЕДРА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА І ПЕРЕРОБКИ ПРОДУКЦІЇ ДРІБНИХ ТВАРИН

Завідувач кафедри, доктор сільськогосподарських наук,
професор  Ковальський Юрій Володимирович

2 26 10

У період з 22 по 23 жовтня з метою перевірки обґрунтованості селекційного досягнення та його відповідності було проведено апробацію внутрішньопородного типу карпатської породи бджіл «Синевир». Згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 08 жовтня 2021 року № 267, було обрано комісію у складі:

Романової Ольги Володимирівни – начальниці відділу племінної справи у тваринництві управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики, голови експертної комісії;
Жукорського Остапа Мирославовича – академіка-секретаря Відділення зоотехнії Національної академії аграрних наук України, заступника голови експертної комісії (за згодою);
Борейко Оксани Олександрівни – завідувачки сектором розвитку бджільництва управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики;
Кіш Ніни Олександрівни – начальниці відділу тваринництва управління аграрного виробництва та продовольства департаменту агропромислового розвитку Закарпатської облдержадміністрації (за згодою);
Ковальського Юрія Володимировича – професора кафедри технології виробництва та переробки продукції дрібних тварин Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького (за згодою);
Міщенка Олександра Антоновича – завідувача лабораторії технологій утримання бджіл і виробництва продукції бджільництва Національного наукового центру «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича» (за згодою)
Вігури Марії Василівни – головної спеціалістки відділу племінної справи у тваринництві управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики, секретаря експертної комісії.

Комісія ознайомилася з науковими та селекційними матеріалами щодо історії створення, сучасного стану та перспектив розведення внутрішньопородного типу карпатської породи бджіл «Синевир» у базових господарствах: племінному заводі з розведення карпатської породи бджіл ФОП Папп Віктора Васильовича Хустської ОТГ Закарпатської області та племінних пасіках фізичної особи Бобонича Юрія Юріовича, с. Сойми Хустської ОТГ Закарпатської області та ПП Гайдар Євгенії Василівни, Мукачівської ОТГ Закарпатської області, проаналізувала методи племінної роботи, які використовувалися при створенні типу, а також оцінила представлені до апробації бджолосім’ї.

1 26 10
За результатами проведеної роботи, експертна комісія вважає доцільним винести рішення щодо затвердження селекційного досягнення у тваринництві – внутрішньопородного типу карпатської породи бджіл «Синевир» та підтвердити відповідність селекційного досягнення згідно з вимогами пункту 4.4 розділу IV Положення про апробацію селекційних досягнень у тваринництві за основними селекційними ознаками.