КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ

1

Завідувач кафедри, професор, доктор сільськогосподарських наук Параняк Роман Петрович

e-mail: ecology@lvet.edu.ua

тел. (032) 239-26-52

1
Однією із фахових навчальних дисциплін, що передбачені ОПП «Екологія» є освітня компонента «Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища», яка є прикладною частиною метрології - науки про вимірювання та їх застосування. 4 жовтня студенти-екологи 3-го курсу під керівництвом доцентки кафедри екології Оксани Мацуської мали змогу ознайомитись із унікальною колекцією Народного музею метрології та вимірювальної техніки, яка відображає історичний розвиток вимірювальної техніки, ще із початку XX століття до наших днів та налічує близько 350 експонатів. Директор народного музею Сидорко Ігор Іванович цікаво розповів про історію музею та детально представив його експозицію.

1

Серед побачених засобів вимірювання слід відзначити: тягарці скляні 1 кг, 1 фунт, 200, 100, 50, 10 і 1 г 1-го розряду для повірки тягарців нижчих розрядів (1915 р.); вагу плечеву з межею зважування 55 кг (1884 р.); спиртомір металевий з накладними гирьками з діапазоном вимірювання 20-90 умовних одиниць (1915 р.); мірники взірцеві 1-го розряду (1930 р., Німеччина); ампервольтметр (1891 р., США); морський хронометр (1960 р., ); поршневий манометр (1850 р., США).

Щиро вдячні адміністрації музею за сприяння у проведенні занять.