EN   UA

Logo

 КАФЕДРА ФІЛОСОФІЇ ТА ПЕДАГОГІКИ

 

Завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Смолінська Олеся Євгенівна


Телефон кафедри: (032) 239-26-46 
Адреса кафедри: 3-й поверх адміністративного корпусу, вул. Пекарська, 50 
E-mail: philosophy@lvet.edu.ua 

  

1

Хто найбільш здібний студент? Викладач, звичайно. У Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького з 25 березня до 5 квітня 2014 року діяли курси підвищення кваліфікації для викладачів “Сучасне викладання: теорія та практика”. Ініціатором проведення курсового навчання став декан факультету громадського розвитку та здоров’я, професор Руслан Пеленьо, організаційним забезпечення курсів був зайнятий відділ післядипломної освіти, а розробка, методичне забезпечення та проведення навчання були сферою відповідальності завідувача кафедри філософії та педагогіки, професора Олесі Смолінської.

Детальніше: Вчитися чи не вчитися: ось у чому питання

Olha Yakymovych 2

У період з 15 січня до 15 березня 2024 року старший викладач кафедри філософії та педагогіки кандидат педагогічних наук Ольга Якимович проходила стажування з теми “Міжнародний науково-педагогічний досвід дотримання академічної доброчесності у закладах освіти” у Норвезькому університеті наук про життя (Осло, Королівство Норвегії).

Детальніше: Стажування “Міжнародний науково-педагогічний досвід дотримання академічної доброчесності у...

428503702 7882463715130978 8595938318930873880 n

Сучасна освіта потребує нового осмислення та запровадження інноваційної педагогіки вищої школи, яка здійснюється завдяки принципу інтегративності та дослідження закономірностей розвитку, виховання і навчання здобувачів вищої освіти в сучасних соціокультурних умовах. Постає нагальна потреба в необхідності застосування елементів музейної педагогіки, яка є інноваційною технологією інтелектуального розвитку, пошуку нових методів навчання на основі співпраці освітніх закладів з музеями.

Детальніше: Сучасні методи навчання в нашому університеті

Screenshot 4

Війна в Україні – це велика біда. Ми гинемо і фізично, і психологічно. Навіть тоді, коли на голови не сиплеться смертоносне залізяччя; навіть тоді, коли в наших родинах вона ще безпосередньо не «господарює»; навіть тоді, коли сміємо вибудовувати примарні плани на майбутнє; навіть тоді, коли намагаємося бути корисними людям і країні.

Щоби нашу безвихідь не поширювати на інших людей, ослаблюємо соціальні зв’язки (по-справжньому збільшуємо соціальну дистанцію, бо в карантинних часах це була фізична відстань), намагаємося не запитувати в інших «Як справи?», остерігаючись почути про реальний стан справ. Щоби не поранити і не поранитись.

Детальніше: У центрі уваги – ЛЮДИНА

5 лютого 2024 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького з ініціативи кафедри філософії та педагогіки й організаційного сприяння Відділу соціально-культурного розвитку Університету відбулося урочисте відкриття банерної виставки “Євген Коновалець – легенда нації” Історико-меморіального музею полковника Євгена Коновальця.

1 4

У відкритті виставки взяв участь відомий український історик, громадський діяч, перекладач Іван Сварни́к, який звернувся до університетської спільноти і зазначив, що “рядки національного гімну «душу й тіло ми положим за нашу свободу» якнайбільше стосуються Євгена Коновальця – людини, котра загинула за Українську державу і котра могла змінити хід історії”. Іван Сварни́к коротко охарактеризував постать Євгена Коновальця як політика, інтелігента, просвітянина, військового, державного та громадського діяча. 

Детальніше: Відкриття виставки “Євген Коновалець – легенда нації”

1

У сучасній університетській освіті важливі не лише професійні компоненти, а й, у руслі компетентнісних підходів, ті, що забезпечують розвиток особистості, формування її причетності до цінностей спільноти (університетської, професійної, національної, людської у глобальному вимірі). Тому загальноуніверситетські кафедри, зокрема філософії та педагогіки, намагаються реалізовувати свою нову місію: забезпечення тих соціально-гуманітарних компонент, які творять Людину, або ж, за сучасними формулюваннями, soft skills, які, власне, є тим об’єднавчим елементом освіченості, фаховості, розвиненості.

Детальніше: Ми Є! Ми Боремось! І Ми Будемо!

2024 рік для нашої освітньої програми “Освітні, педагогічні наукиˮ став одним із важливих етапів розвитку. Таких років було декілька. Спочатку в травні 2017 року було отримано ліцензію, у вересні розпочато навчання перших магістрантів. Потім, у 2018 році, нас було акредитовано. Цьогоріч ми знову занурилися в акредитаційний процес, аби мати змогу подивитися на результати своєї праці зі сторони і виправдати той кредит довіри, що його нам дали наші більш ніж 150 випускників. Складні течії акредитаційної річки, незвичні комунікації, презентації, зустрічі – все це досить стрімко відбувалося і, врешті, завершилося успішним підтвердженням того, що якість освіти на нашій магістерській програмі відповідає встановленим критеріям, тому й заслуговує продовжувати діяльність наступні п’ять років.

Сертифікат 011 Освітні педагогічні науки page 0001

Детальніше: Наша спільна праця – запорука якості освіти

IMG 414cf557e1f03aa4e6e9459af3cf6136 V
19 грудня 2023 року відбувся круглий стіл “Як бізнесу порозумітися з наукою?”. Його організатором став Український кластерний альянс – об’єднання організацій України заради розвитку кластерного руху та зростання економіки.
Розуміючи потребу комунікацій бізнесу й науки, отже, й освіти, яка повинна репрезентувати майбутнє і першого, і другого, гаранти освітніх програм галузі знань 01 “Освіта / Педагогіка” нашого Університету (професор Олеся Смолінська, доценти Богдан Семенів та Володимир Мартин) взяли участь у роботі цього інтеграційного бізнесового та наукового заходу.

Детальніше: Круглий стіл “Як бізнесу порозумітися з наукою?”

IMG 7ffe89e45de147b5fa5ab8260b3bb247 V

30 листопада 2023 року на факультеті економіки та менеджменту ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького відбулася дискусія, яку організували кафедра менеджменту і зокрема завідувач кафедри, доцент Богдан Батюк.

“Чи є в української освіти майбутнє?”

“Що є майбутнім для освіти?”

“Ким буде випускник майбутнього?”

Детальніше: Гостьова лекція-дискусія “Освіта майбутнього”

1

Проблема інклюзії у вищій освіті актуалізується в силу зростання кількості осіб з інвалідністю внаслідок воєнних дій в Україні, тому заклади вищої освіти повинні бути готовими до впровадження інклюзивних підходів, на жаль, ще раніше, ніж до навчання іноземців та/чи впровадження іномовних освітніх програм.

Детальніше: Інклюзія у вищій освіті: обговорення ОПП серед внутрішніх стейкхолдерів

Не «кругла» дата, не вперше в історії української педагогіки, не милуючись минулим, не забігаючи наперед, не масштабно, але й не мілко – все це й зродило ідею провести наукову зустріч-візію з амбітною назвою «(Не)перший Український Педагогічний Конгрес». Безперечно надихнули події 88-річної давності, коли у Львові зібралися ті українці, які, попри «почетвертованість» тогочасної України, намагалися сформувати цілісне бачення перспектив національної освітньої політики на чималий відтинок часу. Однак історія ще та жартівниця, тому ідеї та мотивація організаторів і учасників Того, Першого, Конгресу, залишилися близькими Нашому, (Не)першому.

MyCollages 19

Детальніше: Наукова зустріч «(Не)перший Український Педагогічний Конгрес». ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького. 2...