КАФЕДРА ФІЛОСОФІЇ ТА ПЕДАГОГІКИ

Завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Смолінська Олеся Євгенівна

Телефон кафедри: (032) 239-26-46
Адреса кафедри: 3-й поверх адміністративного корпусу, вул. Пекарська, 50
E-mail: philosophy@lvet.edu.ua

1
30 травня 2023 р. відбулося чергове засідання відкритого постійнодіючого науково-методичного семінару «Ініціатива якості освітніх програм».

1
У ньому взяли участь гаранти освітньо-професійних та освітньо-наукових програм:
Улунова Ганна Євгенівна – доктор психологічних наук, доцент, керівник секції психології кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету, гарант ОПП «Організаційна психологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти;
Смолінська Олеся Євгенівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри філософії та педагогіки Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, гарант ОПП «Освітні, педагогічні науки» другого (магістерського) рівня вищої освіти;
Волошина Валентина Віталіївна – доктор психологічних наук, професор, професор кафедри теоретичної та консультативної психології, зав. методичним відділом Українського педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, гарант ОНП «Психологія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти;
Гузенко Віра Анатоліївна – кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології та соціальної роботи Національного університету «Одеська політехніка», гарант ОПП «Психологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;
Долинська Любов Василівна – кандидат психологічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної психології Українського педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, гарант ОПП «Психологія врегулювання конфліктів» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Представники академічної спільноти обговорили необхідність врахування професійних стандартів «Практичний психолог (соціальна сфера)», «Практичний психолог закладу освіти» та / або «Викладачі закладів вищої освіти», групи професій «Викладачі закладів вищої освіти», можливості присудження професійної кваліфікації випускникам освітніх програм різних рівнів вищої освіти. Була визначена потреба перегляду Стандарту вищої освіти із галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки за спеціальністю 053 «Психологія» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Жваву дискусію викликала проблема обмеженості переліку стандартизованих україномовних перекладних першоджерел, зокрема текстів видатних мислителів та педагогів, психодіагностичних методик, розв’язанню якої було прийняте рішення присвятити окремий круглий стіл.
Крім того, обговорений досвід внутрішньої академічної мобільності викладачів та студентів і визнання результатів неформальної освіти.
Учасники відкритого постійнодіючого семінару «Ініціатива якості освітніх програм» підбили підсумки за перші пів року діяльності та дійшли висновку про те, що запроваджена форма співпраці сприяє науково-педагогічній комунікації, полегшує міжуніверситетську співпрацю, формує передумови для створення мультидисциплінарних проєктів, деформалізує та дебюрократизує реальний процес підвищення якості освітніх програм.

1

Допис підготували гаранти ОПП Ганна Улунова (СДУ) та Олеся Смолінська (ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького)