КАФЕДРА ФІЛОСОФІЇ ТА ПЕДАГОГІКИ

Завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Смолінська Олеся Євгенівна

Телефон кафедри: (032) 239-26-46
Адреса кафедри: 3-й поверх адміністративного корпусу, вул. Пекарська, 50
E-mail: philosophy@lvet.edu.ua

11
Коли плине ріка життя, ніхто особливо не замислюється про ті краплі, які її наповнюють, однак деколи стається так, що окремі миттєвості зблискують якимись особливими барвами.
Такий метафоричний вступ навіяний непересічною подією, що відбулася нині, 8 червня 2023 року в нашому університеті. Народження нової книги, як і людини, дає неймовірне відчуття початку, коли і тривожно, і радісно водночас. Тривожно, бо хочеться, що те нове розвивалося і йшло між люди легко; а радісно, бо розумієш, що появилися нові надії, ґрунтовані на вагомій платформі самовідданої праці. Доктор філософських наук Світлана Олександрівна Черепанова подарувала нашому університету, як і іншим університетам України самобутню навчальну книгу «Філософія освіти. Лекції. Практикум».

15
Оскільки такий розкішний подарунок викладач підготувала своїм студентам, вони вирішили віддячити самостійною підготовкою урочистої презентації. Так був задуманий та втілений навчальний проєкт «Організація та проведення презентації навчальної книги», що виріс у науково-методичний семінар-презентацію під керівництвом проф. Олесі Смолінської (модератор презентації).

16
У підготовці та проведенні були задіяні і магістранти ОП «Освітні, педагогічні науки» нашого університету (Владислав Лавський, Марко Зуб, Тарас Кропивка, Катерина Откидач, Андрій Стріжик), й аспіранти як із ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького (Віталій Мирончук), та і з Інституту біології тварин НААН (Мар’ян Юзьвяк). Долучилася до проєкту і випускниця програми «Освітні, педагогічні науки» член ради стейкхолдерів спеціальності доцент Ірина Сімонова.
Однак не доповідачами єдиними. У науково-практичному семінарі-презентації у дистанційному форматі взяли участь провідні українські вчені: доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАПН України Марія Култаєва; доктор філософських наук, професор, професор кафедри філософії Наталія Радіонова (Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди; рецензент видання); доктор філософських наук, професор Ірина Предборська, свого часу опонент захисту дакторської дисертації Світлани Черепанової); керівник Науково-дослідного центру аналітики суспільно-гуманітарної сфери, кандидат філософських наук, доцент Наталія Морська (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка). А також колишні студенти Світлани Черепанової, згодом – учасник її науково-освітнього проєкту «Філософія освіти і педагогіка: цінності культури. Комунікативний етикет: Україна. Великобританія. Німеччина. Франція. Іспанія: навч. посіб. /за ред. С.Черепанової. Л. ТзОВ «Простір-М», 2007) Надія Дроф’як, викладач англійської мови (Львівський національний університет імені Івана Франка); нині вже кандидат педагогічних наук, доцент Надія Ростикус (Львівський національний університет імені Івана Франка) та інші гості й здобувачі освіти. Серед учасників семінару-презентації – доктор економічних наук, професор Павло Музика; доктор ветеринарних наук, професор Роман Сімонов; доктор ветеринарних наук, професор Богдан Гутий; кандидат педагогічних наук, доцент Богдан Семенів та колеги з кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я; працівники кафедри філософії та педагогіки (доц. Олег Огірко, ст. викл. Надія Павлусів); кандидат сільськогосподарських наук, доцент Ольга Яремко; п. Валентина Пахолюк (Бібліотека ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького) та інші.

28

27

Підготовка проєкту передбачала як безпосередню презентацію книги, так і підготовку загального сценарію, презентації, технічної підтримки, забезпечення фото- й відеофіксації. Розробка цього проєкту показала, що познайомити нову готову книгу із академічною спільнотою – справа далеко не проста. Зате отриманий результат був дуже вагомим: книга була презентована успішно, а всі учасники науково-практичного семінару-презентації отримали хороший науковий та педагогічний досвід.
Ми раді тому, що в нашому науковому педагогічному житті тепер є і Викладачі, і Книги, і що саме ми активно долучилися до знайомства Книги із Університетом.
Не зупиняймо миті! Хай пливуть. Адже попереду – нові.

Відеозвіт можна переглянути

Допис підготував лідер проєкту, здобувач програми «Освітні, педагогічні науки» Владислав Лавський