КАФЕДРА ФІЛОСОФІЇ ТА ПЕДАГОГІКИ

Завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Смолінська Олеся Євгенівна

Телефон кафедри: (032) 239-26-46
Адреса кафедри: 3-й поверх адміністративного корпусу, вул. Пекарська, 50
E-mail: philosophy@lvet.edu.ua

1
25 вересня 2023 року, згідно із прийнятим регламентом взаємодії, відбулася чергова зустріч учасників відкритого постійнодіючого науково-методичного семінару «Ініціатива якості освітніх програм». Потреба в обговоренні назрілих питань підвищення якості реалізації освітніх програм як у контексті тривалих воєнних подій, так і щодо нових викликів, – все це стало предметом уваги представниць академічної спільноти з різних куточків України (СумДУ, ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького, УДУ імені Михайла Драгоманова, НУ «Одеська політехніка», ТНПУ імені Володимира Гнатюка).

1
«Сум і пригніченість, страх і витривалість поборюватимемо неформальним людським спілкуванням професіоналів та ефективною діяльністю для майбутнього української вищої освіти» – так стисло можна охарактеризувати стилістику цієї зустрічі. Впродовж мало не двогодинної комунікації було обговорено велику кількість актуальних проблем, серед яких:
- процедурні аспекти акредитаційного процесу освітніх програм;
- проблема забезпечення засобів навчання;
- методичний супровід освітнього процесу;
- перспективи організації та проведення спільних заходів із тематики застосування методик математичної статистики в обробці результатів наукових досліджень;
- «голод наукових першоджерел», що виник через російську агресію, способи мінімізації його наслідків;
- особливості навчання іноземних студентів;
- узгодження тематики гостьових лекцій;
- залучення експертів до викладання;
- ризики та бонуси використання штучного інтелекту в освітньому процесі;
- досвід формування академічної доброчесності як питомої характеристики навчального процесу у вищій освіті.
Насамкінець учасниці підсумували високу результативність зустрічі та висловили сподівання на те, що навіть без прив’язки до скрутних обставин сьогодення, накопиченого стресу, емоційного вигорання, все буде так, як проголошує наш Славень:
А завзяття, праця щира свого ще докаже,
Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже,
За Карпати відоб'ється, згомонить степами,
України слава стане поміж народами.
Тому не чекаймо кращих часів, а творімо їх!

1

Допис підготувала Олеся Смолінська (ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького)