EN   UA

Logo

 КАФЕДРА ФІЛОСОФІЇ ТА ПЕДАГОГІКИ

 

Завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Смолінська Олеся Євгенівна


Телефон кафедри: (032) 239-26-46 
Адреса кафедри: 3-й поверх адміністративного корпусу, вул. Пекарська, 50 
E-mail: philosophy@lvet.edu.ua 

  

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

13 квітня 2025 року доцент кафедри філософії та педагогіки факультету суспільного благополуччя та здоров’я людини нашого Університету Олег Огірко провів публічну лекцію для громад українців німецьких міст Кельна, Дюссельдорфа, Бонна, Дуйсбурга та Дортмунда в храмі Дюссельдорфа, де, після недільних богослужінь, збираються українці-переселенці, щоби послухати лекції про проблеми національно-патріотичного, духовно-морального виховання нашої молоді. Понад 300 учасників заходу прослухали лекцію «Вплив сакрального мистецтва на духовно-моральне виховання української молоді».

20250428 125637

Перед іконостасом славетного іконописця українського походження з Канади єромонаха-студита, доктора богослов’я Ювеналія Мокрицького, створеного для зведеної за розпорядженням Патріарха Йосифа кардинала Сліпого каплиці у м. Крефельді (тепер частина Дюссельдорфа), було детально описано красу українського іконопису та її благодатний вплив на виховання української молоді.

Сакральне (з латинської мови sacrum – священне) мистецтво – тонка невловима межа між індивідуальним і суспільно значущим, між містичним, трансцендентним, надприродним, ірраціональним і реальним та природним, між людським і божественним. Воно завжди відображало духовні, релігійні, моральні, естетичні цінності суспільства та його часу, надаючи тим цінностям особливого статусу святості, досконалості та неповторності. Ікона є знаком невидимого і надприродного. Вона, завдяки своїй символіці, дає усвідомленням Божої присутності. Ікона – не реальне зображення таїнства, а творення його благодатної присутності, що діє на душу. Ікона – це рисована різними кольорами Біблія, вона представляє історію спасіння людства. Вона не показує як виглядає Бог, а навчає, хто є Бог. Християни моляться не до ікон, а перед іконами, вшановуючи не матерію ікони (фарбу, папір, дерево, золото), а святу особу, представлену на ній. Сакральне мистецтво творить нашу злуку з Богом, торкаючи наш розум, почування, волю, уяву своїм символізмом, змістом і засобами художності.

За висловом учасниці цього заходу, викладачки Кельнського університету п. Уляни Деркач: «Скільки такої цінної краси вже знищено під час війни в Україні… Та найжахливіше те, скільки невинних мучеників пройшло тернистий шлях Христа… Вербна неділя й обстріл центру українського міста Суми… і світ своїм мовчанням кричить “розіпни”».

Учасниками цього заходу була також родина педагогині зі Львова, яка тепер перебуває в Дуйсбурзі, п. Галини Мірошниченко, що була присутня разом зі своєю дочкою – випускницею філософського факультету ЛНУ імені Івана Франка. До заходів, які проходили в цьому ж місті, долучалася також педагог з Бонна п. Ірина Рубаха, випусниця УКУ.

20250428 125619

Допис підготував Олег ОГІРКО, доцент кафедри філософії та педагогіки

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru