КАФЕДРА ФАРМАЦІЇ ТА БІОЛОГІЇ

Контакти:
Телефон 239-26-15
E-mail: pharm-biology@lvet.edu.ua

1 листопада на практичному занятті з «Фармацевтичного менеджменту та маркетингу» відбулося обговорення кейсу зі злиття у 2000 р. «Pfizer» та «Warner-Lambert Company». В обговоренні взяли участь шестеро студентів денної форми навчання спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» та викладач – кандидат економічних наук Бонецький Орест Олегович.

Мета обговорення кейсу – надати студентам практичні навики щодо роботи зі SWOT-аналізом, а також на практичному матеріалі обговорити асортиментну та виробничу політику фармацевтичних підприємств і проблеми збуту фармацевтичної продукції. Обговорено проблеми менеджменту і комунікацій під час злиття, розкрито інтереси сторін.
Поставлені проблемні питання:
1. Кому вигідне злиття компаній? Хто приймав рішення про злиття? Хто мав повноваження реалізувати злиття?
2. Чи є зовнішній регулятор процесу злиття? Якщо є, то яка його позиція?
3. Розкрийте роль засобів масової інформації в процесі злиття.
4. Охарактеризуйте зміни в асортименті фармацевтичної продукції компанії «Pfizer» у результаті злиття.
5. Які конкурентні переваги нової об’єднаної корпорації «Pfizer» (після злиття)?
6. Заповніть таблицю SWOT-аналізу для нової об’єднаної корпорації «Pfizer»:
Таблиця 1. – SWOT-аналіз нової об’єднаної корпорації «Pfizer» після злиття з «Warner-Lambert Company»
Сильні сторони: Можливості:
Слабкі сторони: Загрози:

Учасники дискусії жваво та з інтересом обговорювали навчальний матеріал, надали відповіді на всі поставлені питання. Вкінці заняття студенти зазначили, що матеріал кейсу допоміг їм краще зрозуміти навчальний матеріал, особливо тему SWOT-аналізу.