EN   UA

КАФЕДРА ФАРМАЦІЇ ТА БІОЛОГІЇ

Завідувач, доцент, кандидат біологічних наук Грицина Мирослава Романівна 

Контакти:
Телефон 239-26-15
E-mail: pharm-biology@lvet.edu.ua

 

1

14 червня 2024 року у місті Львові в аптеці мережі «Подорожник», розташованій на вулиці Володимира Великого, 27, відбулося відкриття першої в Україні навчальної аптеки. Як наголосив виконавчий директор мережі Тарас Коляда: «Проєкт «Навчальна аптека “Подорожник”» – місце інноваційного підходу для початку кар’єри фармацевтів, практики студентів за програмами закладів вищої освіти та підвищення кваліфікації викладачів. Ми прагнемо не лише підготувати кваліфікованих спеціалістів, а й відкрити нові перспективи для розвитку фармацевтичної галузі в Україні».

Детальніше: Відкриття у Львові першого в Україні Проєкту «Навчальна аптека “Подорожник”»

MyCollages 1

Під час практики з аптечної технології ліків студенти 3 курсу спеціальності “Фармація” ознайомилися з виготовленням деяких екстемпоральних лікарських форм в аптеках м. Львова. Зокрема в аптеці № 100 “Подорожник” (ПП “Соломія-Сервіс”). Завідувач аптеки Олена Чердак розповіла студентам про номенклатуру й особливості технології виготовлення рецептурних ліків для пацієнтів різних вікових категорій. Також студенти ознайомились з усіма необхідними приміщеннями і їх призначенням для забезпечення стабільної роботи аптеки.

Детальніше: Навчальна практика з аптечної технології ліків

1

Цього тижня відбулася зустріч представників мережі аптек “Подорожник” – менеджера з роботи зі студентами та закладами вищої освіти Марти Пилат та проектного менеджера Івана Носика з колективом кафедри фармації та біології ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького, упродовж якої обговорили актуальні питання співпраці. Зокрема, мережа “Подорожник” планує запустити в дію навчальну аптеку, де студенти могли б стати за прилавок та під наглядом досвідчених фармацевтів і, можливо, своїх викладачів, на практиці закріпити теоретичні знання й отримати нові навики роботи.

Зі сторони кафедри було запропоновано проводити навчальну практику з аптечної технології ліків у виробничих аптеках мережі “Подорожник”.

Старший викладач Орест Бонецький висловив пропозицію, щоб у новій аптеці також була можливість провести стажування для викладачів, адже йти в ногу з актуальними трендами – основне завдання освіти.

Детальніше: Зустріч викладачів та студентів ОП “Фармація” з представниками мережі аптек “Подорожник”

 MyCollages 5

Студенти ОП “Фармація” під час навчальної практики з дисципліни “Фармацевтична ботаніка” (1 курс) та “Фармакогнозія” (3 курс) відвідали Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка. Тут вони ознайомилися з унікальними колекціями тропічних і субтропічних рослин, дендрофлори, природної трав’яної флори, карпатської флори, рослинами водних та болотних угідь. Особливу увагу приділили колекції лікарських рослин, де її куратор, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Марія Скибіцька розповіла студентам про особливості створення цієї колекції, видовий та фітохімічний склад лікарських рослин, їх застосування. Адже метою створення колекції було не тільки збереження та відтворення генофонду рідкісних лікарських рослин нашого регіону, але і введення в культуру нових видів лікарських рослин з інших флор, їх акліматизація, дослідження та перспективи введення у промислове виробництво.

Детальніше: Навчальна практика майбутніх фармацевтів

 0 02 0a 48c370a52edca48839cf24a3c6523db15293c75973e081df8bb055869b7fe7b1 e23a8eec8515ed54

Студенти 3 курсу освітньої програми “Фармація, промислова фармація” ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького разом із викладачем кафедри фармації та біології Мартою Застрижною відвідали Український Католицький Університет, де взяли участь у роботі семінару і прослухали лекції на тему: “Стресостійкість в умовах сьогодення. Раціональне застосування безрецептурних лікарських засобів при лікуванні болю голови”, які проводила професор фармації Наталія Цубанова.

Детальніше: Участь у семінарі “Стресостійкість в умовах сьогодення”

Screenshot 57 

16 травня 2024 року в Університеті відбулася студентська наукова конференція “Дні студентської науки…”. В її роботі активно взяли участь студенти та викладачі кафедри фармації та біології. У проміжку між пленарним та секційними засіданнями учасники конференції та вся академічна спільнота долучилися до Благодійного ярмарку для допомоги Збройним Силам України, зокрема воїнам 24 та 47 бригад.

Детальніше: Наукова конференція “Дні студентської науки…”

1

У межах договору про співпрацю між Пряшівським університетом (Словаччина) та Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького професор Іван Саламон прочитав лекцію студентам 2 і 3 курсу освітньої програми “Фармація” з курсу “Лікарські рослини світової флори” та “Фармакогнозія” та тему “Природні речовини ромашки аптечної (Matricaria recutita L.) та їх лікувальна дія”, яка побудована на основі власних досліджень.

Детальніше: Міжнародна співпраця продовжується

У бібліотеку Університету надійшов електронний варіант книги під назвою “Роки життя, віддані Університетові”, автором якої є наш багатолітній співробітник Університету, доктор біологічних наук, професор Йосип Миколайович Берко.

У книзі на 309 сторінках комп’ютерного набору викладено відомості про спільну наукову, педагогічну та громадську роботу автора в тісному взаємозв’язку з діяльністю Університету, яка до його виходу на пенсію тривала 47 років.

Текст книги містить передмову, 10 розділів, післямову та додаток, яким є список наукових праць автора.

Детальніше: Книга професора Йосипа Миколайовича Берка

MyCollages 23

Нещодавно на кафедрі фармації та біології ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького відбулася зустріч студентів та викладачів з керівником відділу навчання персоналу мережі аптек «Бажаємо здоровʼя» Маргаритою Задорожньою і регіональною директоркою мережі Мартою Морокишкою.
Представники розповіли нам про переваги мережі аптек «Бажаємо здоровʼя» і аргументували чому найкраще проходити практику і працювати у них. Пані Маргарита повідомила, що студентів радо зустрічають на практиці і на роботі у аптеках, в будь-якому місті України, вона підкреслила, що мережа відкрита для молодих спеціалістів, які прагнуть отримати гідне місце роботи, перспективу професійного зростання, набути досвіду та підвищити свій кваліфікаційний рівень.

Детальніше: Зустріч з керівником відділу навчання персоналу мережі аптек "Бажаємо здоровʼя"

Foto 2

Виступ професора А. Я. Базилевича, Президента Світової федерації українських лікарських товариств

Захопливий круглий стіл “Історичні корені наукових доробок українців в Європі” відбувся 14 грудня в “Банк-Готелі” у Львові. Модераторами заходу були кандидат хімічних наук, голова благодійного фонду імені Григорія Нудьги Анатолій Бурдейний та кандидат медичних наук, доцент Олександр Лісняк.

Детальніше: Участь у Міжнародному медичному форумі “Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні...

1Студенти 1 курсу освітньої програми “Фармація” ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького разом із куратором доцентом Романом Федіним на занятті з “Національного виховання” та студенти 2 курсу цієї ж ОП, зі старшим викладачем Оленою Колещук на занятті з “Біоетики” відвідали музей хвороб людини. Музей був створений у 1896 році при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького (на той час Львівський університет імені Яна Казимира). Спеціально для цього була зведена будівля, а першим директором кафедри-музею став польський професор Онджей Обжут.

Детальніше: Екскурсія студентів-фармацевтів до музею хвороб людини