EN   UA

 КАФЕДРА БЕЗПЕКИ ВИРОБНИЦТВА ТА МЕХАНІЗАЦІЇ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У ТВАРИННИЦТВІ


logo
Завідувач кафедри
, кандидат технічних наук, доцент, доктор філософії 
Чайковський Борис Петрович

Тел. (032) 239-26-98
Електрона адреса кафедри: bmech@lvet.edu.ua  bvmtp@ukr.net

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

1

6 квітня 2024 року студенти 2 курсу спеціальності “Водні біоресурси” разом із доцентом кафедри безпеки виробництва та механізації технологічних процесів у тваринництві Юліаною Білаш відвідали Астрономічну обсерваторію Інституту геодезії “Львівської політехніки”, яка належить до кафедри вищої геодезії та астрономії і якою керує заступник директора з науково-педагогічної роботи Іван Брусак.

Це унікальне місце, з якого Львів – як на долоні, а тебе не бачить ніхто! Зовсім недавно Астрономічну обсерваторію Національного університету “Львівська політехніка” та її підземелля відкрили для відвідувачів.
Обсерваторія вражає! Два великі зелені куполи, що на даху головного корпусу, буквально нашпиговані автентичним обладнанням. І все це ще й обертається! Є тут і телескоп, аби поспостерігати за небом. Головне, щоб воно було мирним. А ви знали, що зі скверу Святого Юра і аж до вулиці Степана Бандери можна дістатися, не виходячи надвір? Усе завдяки розгалуженій мережі ходів і тунелів під корпусами “Львівської політехніки”.

1

Заходиш у модернову студентську бібліотеку, а виходиш на протилежному боці кампусу з австрійського підземелля головного корпусу. Цими ходами студенти можуть швидко й безпечно переміщатися між навчальними корпусами. В одному з коридорів розташовується штаб цивільної оборони. Він показово відчинений та доступний для огляду. Кажуть, що в ці підземелля можуть навіть заїжджати вантажні автомобілі, настільки коридори просторі. Широкими сходами піднімаємося на третій поверх та заходимо у малопомітні двері № 346. За ними – стрімкі гвинтові сходи кудись нагору. Вони виводять в окремий будиночок над головним корпусом. Така конструкція зменшує вплив вібрацій будівлі на точність вимірювань. З цією ж метою обсерваторія оснащена двома ізольованими бетонними колонами, що йдуть аж у землю.
Навчальні аудиторії кафедри геодезії вщент заповнені старими, ще австрійським, картами й автентичним обладнанням. Цій обсерваторії вже понад 150 років! Скільки існує “Львівська політехніка”, стільки ж і працює ця обсерваторія. На відкриття інституту в 1877 році сам цісар подарував кафедрі два глобуси: землі та зоряного неба. Але не лише небо досліджували студенти. В обсерваторії також здійснювали точну прив’язку координат місцевості до зірок. Це, насамперед, використовували у військовій картографії. За Незалежності обсерваторію відновили, встановивши сучасний телескоп.
Сьогодні обсерваторія складається з двох частин. У куполі з відкидним дахом стоїть, власне, телескоп, а в прямокутній будівлі – музей геодезичного обладнання. Навколо обсерваторії є автентичний, ще австрійський, оглядовий майданчик. Звідси видно куполи зблизька та весь-весь Львів згори! Навіть Ратуша – десь далеко внизу.

Допис підготувала Юліана БІЛАШ, доцент кафедри безпеки виробництва та механізації технологічних процесів у тваринництві

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru