EN   UA

logo

 

 КАФЕДРА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ, СПОРТУ  І ЗДОРОВ’Я

Завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту України,
суддя національної категорії Семенів Богдан Степанович

e-mail: kfvsiz@lvet.edu.ua

телефон № (0322)- 239- 26-63

 

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

 

Курс фізичного виховання у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького започатковано 1-го вересня 1940 року разом із військовою підготовкою студентів, а кафедру фізичного виховання як самостійну структурну одиницю було створено  у 1949 році. Працювало на ній тоді чотири викладачі - Адольф Самойлович Сегнер, Олександр Іванович Бойко, Борис Степанович Запорожський, а з 1951 по 2008 роки -  Василь Васильович Соломонко.

 Завідувачами були:

З 1949 по 1958 рр. - старший викладач Сегнер А.С.

Від 1950 до 1951 року викладачем кафедри працював майстер спорту Володимир Станіславович Келлер, який згодом, перейшовши до Львівського державного інституту фізичної культури, став відомим у світі фахівцем із теорії і методики спорту, доктором педагогічних наук, професором, заслуженим тренером і заслуженим діячем науки України, автором кількох монографій, навчальних посібників і підручників із фехтування та теорії і методики спортивного тренування. Володимир Келлер – учасник міжнародних семінарів, конференцій, нарад у Відні, Мюнхені, Парижі, Мехіко. На запрошення Національного комітету спорту Італії читав лекції в Неаполітанському університеті імені Джордано Бруно. Виступав із лекціями і доповідями на передолімпійських тижнях, присвячених відкриттю Олімпійських ігор у Мюнхені та Мехіко. У 1995 році переїхав на постійне місце проживання в Болгарію.

З 1958 по 1968 рр. -  старший викладач Гончаров А.М.;

 З 1968 по 1975 рр. - доцент, майстер спорту  Миронов Микола Миколайович, кількаразовий призер чемпіонатів України у складі четвірки силових акробатів. Народився 1932 року у Волгограді (Росія). В 1945 році приїхав до Львова. Тут закінчив інститут фізичної культури. В 1956 році став майстром спорту з акробатики, з цього ж виду спорту мав звання судді всесоюзної категорії. У 1962-1968 роках працював викладачем фізичного виховання у львівських інститутах. Опублікував 13 наукових праць. Від 1975 року знову працює на кафедрі фізичного виховання Львівської політехніки.

З 1975 по 2008 рр. – кандидат педагогічних наук, професор, заслужений тренер УРСР, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Соломонко В.В. 

З 2008 по 2009 рік -  Заслужений тренер України -  Мелех Р.Б.

З 2009 року по 2017 рік -  доцент, майстер спорту Пацевко А.Й.,

З 2017 року завідувачем кафедри є кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту України – Семенів Б.С.

За час свого існування кафедра досягла також безсумнівних спортивних успіхів. Так, у 1953 році команда баскетболістів під керівництвом В.В.Соломонка посіла третє місце в першості Центральної  ради товариства “Урожай”, а футболісти стали  переможцями цього спортивного товариства в Україні. 1976 року футболісти були призерами змагань серед вищих аграрних навчальних закладів колишнього Радянського Союзу, 1978 року – чемпіонами, а 1980 року – знову призерами. Багаторазовими призерами змагань були збірні команди університету з вільної та греко-римської боротьби під керівництвом викладачів: Розума О.М., та Белея І.М. Неодноразовими переможцями та призерами змагань серед вищих аграрних навчальних закладів колишнього Радянського Союзу та України греко-римської боротьби в різні роки були:

Анатолій Новосад, Федір Товт, Василь Продан, Михайло Костюк, Василь Лесів, Пекар Іван, Вишньовський Михайло, Дрипень Тарас, Жовтий Олександр.

Неодноразовими переможцями змагань серед вищих аграрних навчальних закладів колишнього Радянського Союзу та України боротьби в різні роки були:

Федір Товт, Василь Продан, Володимир Піліч, Богдан Семенів, Олексій Доманицький, Ігор Ярушевський, Роман Джелеп.

Заслужену спортивну славу та сприяння просуванню позитивного іміджу університету в Україні та на міжнародній арені  здобули:

Василь Продан – призер першості Центральної ради профспілок СРСР із вільної боротьби;

Федір Товт – член збірної команди України з греко-римської боротьби; Павло Андрієнко майстер спорту міжнародного класу чемпіон і переможець Кубка України 1994-1995 років, учасник чемпіонату світу в Пекіні та Кубка Європи з легкої атлетики в Римі;

Чаба Лелекач – срібний призер чемпіонату світу 1996 року з тайського боксу в  Бангкоку,

В.Веремій  та М.Кисіль – призери першості  України з кінного спорту 1994 та 1995 років,

В.Форкавець – футболіст команди майстрів «Карпати» (Львів),

Олег Лещишин майстер спорту міжнародного класу член збірної команди України з легкої атлетики, учасник Параолімпійських ігор 2008 .

У 2012 році учасником Параолімпійських зимових ігор з біатлону (Канада) був Олег Лещишин.

У 2013 році срібною призеркою Чемпіонату Європи (Італія) з вільної боротьби серед юніорів стала Мазур Наталя.

У 2014 році учасником Чемпіонату Європи (Італія) з легкої атлетики був Костянтин Коляда.

У 2014 році бронзовим призером Кубку Європи (Російська федерація) з вільної боротьби в складі збірної команди України став Доманицький Олексій.

У 2014 році Чемпіонкою світу (Литва) з армрестлінгу серед юніорок стала Шерешкова Катерина.

У 2015 році учасником Чемпіонату Європи (Туречина) з вільної боротьби серед юніорів була Боднар Софія.

У 2018 році учасниками Чемпіонату світу з боротьби на поясах «Алиш» (Киргизстан) були: Шишак Софія та Стадник Віра.

Призеркою Чемпіонатів Європи з пауерліфтингу у 2017 та 2018 роках була Чикаліна Юлія.

Крім того, в різні роки на базі університету проводилися всесоюзні та всеукраїнські змагання серед аграрних вищих навчальних закладів з гандболу, футболу, баскетболу, вільної боротьби.

Чемпіонати України: з вільної та греко-римської боротьби, боротьби на поясах «Алиш», Чемпіонат України з важкої атлетики.

У 1982 році в університеті введено в дію спортивний комплекс із чотирма спеціалізованими залами (ігровим, боротьби, гімнастичним  і  важкоатлетичним), що дало кафедрі можливість значно вдосконалити навчальний, навчально-тренувальний процеси та масові фізкультурно-спортивні заходи. Однак за останні роки спостерігається стійка тенденція до послаблення стану здоров’я і рівня фізичної підготовленості молодих людей, які приходять на перший курс. У цій ситуації колективу кафедри допомагає впровадження в процес фізичного виховання студентської молоді засобів української народної фізичної культури. Це дає можливість уникати одноманітності занять, підвищує інтерес студентів до фізичної культури і є важливою запорукою всебічного фізичного розвитку громадян України.

 

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru