EN   UA

logo

 

 КАФЕДРА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ, СПОРТУ  І ЗДОРОВ’Я

Завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент, Заслужений тренер України, майстер спорту України,
суддя міжнародної категорії Семенів Богдан Степанович

e-mail: kfvsiz@lvet.edu.ua

телефон № (0322)- 239- 26-63

    telegram

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

Курс фізичного виховання у тогочасному Львівському ветеринарному інституті започатковано першого вересня 1940 року разом із військовою підготовкою студентів, а саму кафедру як самостійну структурну одиницю було створено у 1949 році. Працювало тоді чотири викладачі - Адольф Самойлович Сегнер, Олександр Іванович Бойко, Борис Степанович Запорожський, а з 1951 року - Василь Васильович Соломонко. У 1950-1951 році викладачем кафедри працював майстер спорту Володимир Станіславович Келлер - відомий у світі фахівець із теорії і методики спорту, доктор педагогічних наук, професор, заслужений тренер і заслужений діяч науки України.
Завідувачами кафедри були: у 1949 - 1958 роках - старший викладач Сегнер А.С., у 1958-1968 роках старший викладач ГончаровА.М., у 1968-1975 роках – доцент Миронов М.М., у 1975 - 2008 – кандидат педагогічних наук, професор, заслужений тренер УРСР, заслужений працівник фізичної культури і спорту України – Соломонко В.В., у 2008 - 2009 – заслужений тренер України - Мелех Р.Б., 2009 року - 2017 – доцент, майстер спорту - Пацевко А.Й.
У 2017 році кафедру очолив кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту України, суддя національної категорії Семенів Б.С. Він є автором та співавтором 37 наукових статей та 8 навчально-методичних праць в галузі фізичної культури і спорту, з них 9 наукових публікацій в міжнародних науковометричних базах даних «Scopus» та «Web of science», підручник «Профілююча фізична підготовка студентів» отримав Гриф Міністерства освіти і науки України. Основні наукові дослідження відносяться до галузі фізичної культури і спорту студентської молоді. Працює над розробкою методики комплексного підвищення рівня фізичних якостей та формуванням рухових навичок студентів від час фізичного виховання та навчально-тренувальних занять. Член асоціації спортивної боротьби України, член Всеукраїнської федерації традиційних видів поясної боротьби, очолює осередок громадської організації «Всеукраїнська федерація української національної боротьби на поясах». Суддя національної категорії з боротьби на поясах «Алиш» та української боротьби на поясах.
Неодноразовими переможцями та призерами змагань серед вищих навчальних закладів колишнього Радянського Союзу та України з греко-римської боротьби в різні роки були Анатолій Новосад, Богдан Лучко, Іван Федьків, Федір Товт, Василь Продан, Михайло Костюк, Василь Лесів, Іван Пекар, Михайло Вишньовський, Тарас Дрипень, Олександр Жовтий, а з вільної боротьби - Федір Товт, Василь Продан, Володимир Піліч, Богдан Семенів, Олексій Доманицький, Ігор Ярушевський, Роман Джелеп, Віталій Гурський, Софія Шишак, Софія Боднар, Анастасія Боженко, Віра Стадник, Христина Кузьо.
Спортивну славу та сприяння просуванню позитивного іміджу університету в Україні та на міжнародній арені здобули:
Лучко Богдан – переможець Чемпіонату СРСР з класичної боротьби серед студентів аграрних ВНЗ - 1977 рік;
Федьків Іван - переможець першості Центральної ради профспілок УРСР з класичної боротьби, срібний призер чемпіонату України – 1983 рік;
Василь Продан – призер першості Центральної ради профспілок СРСР із вільної боротьби – 1986 рік;
Новосад Анатолій - майстер спорту СРСР з класичної боротьби призер чемпіонатів України – 1986 рік;
Федір Товт – майстер спорту, чемпіон України з класичної боротьби серед молоді, 5-місце на чемпіонаті СРСР з класичної боротьби – 1986 рік;
Павло Андрієнко – майстер спорту міжнародного класу, чемпіон і переможець Кубка України 1994-1995 років, учасник чемпіонату світу в Пекіні та Кубка Європи з легкої атлетики в Римі;
Володимир Веремій та Микола Кисіль – призери першості України з кінного спорту – 1994 та 1995 роки,
Чаба Лелекач – срібний призер чемпіонату світу з тайського боксу в Бангкоку– 1996 рік;
Василь Форкавець – футболіст команди майстрів «Карпати» (Львів),
Олег Лещишин - майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди України з легкої атлетики- 2008 рік, учасник Параолімпійських ігор – 2012 рік;
Наталя Мазур - срібна призерка Чемпіонату Європи (Італія) з вільної боротьби серед юніорів – 2013 рік;
Костянтин Коляда - учасник Чемпіонату Європи (Італія) з легкої атлетики – 2014 рік;
Доманицький Олексій – бронзовий призер Кубку Європи (Російська Федерація) з вільної боротьби в складі збірної команди України –2014 рік, учасник чемпіонату Європи з вільної боротьби м. Бухарест (Румунія) та учасник чемпіонату світу з вільної боротьби в м. Нур – Султані (Казахстан) – 2019 рік.

04 18

Катерина Шерешкова - чемпіонка світу з армрестлінгу серед юніорок (Литва) – 2014 рік;

45

 

Софія Боднар - учасник Чемпіонату Європи (Туречина) з вільної боротьби серед юніорів – 2015 рік;

50

 

Софія Шишак - ІІІ-місце в командному заліку Чемпіонату світу з боротьби на поясах «Алиш» (Киргизстан) – 2018 рік, І-місце на Чемпіонаті Європи з української боротьби на поясах м. Вільнюс (Литва) – 2021 рік, ІІ-місце на Чемпіонаті світу з української боротьби на поясах – 2021рік;

53

52

Юлія Чикаліна - призерка Чемпіонатів Європи з пауерліфтингу – 2017 та 2018 роки;

57

Олександра Кукурузяк - чемпіонка Європи з стрільби з лука – 2017 рік, переможниця Всеукраїнської Універсіади зі стрільби з лука – 2019 рік;

58

Шишак Софія, Стадник Віра, Сафтюк Вікторія - учасниками Чемпіонату світу серед юніорів з боротьби на поясах «Алиш» у м. Мінськ (Білорусь) – 2019 рік, учасники чемпіонату Європи м. Пловдив (Болгарія) – 2018 рік;
Анастасія Алпєєва - чемпіонка світу з вільної боротьби серед спортсменок до 23 років м. Белград (Сербія) – 2021 рік;

62Оксана Чудик - бронзова призерка Чемпіонату світу з вільної боротьби - м. Белград (Сербія) серед спортсменок до 23 років – 2021 рік;

67

Ігор Ярушевський та Назар Ярош - чемпіони світу з української боротьби на поясах – 2021 рік

60

Збірна команда Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького 2019 рік переможці та призери чемпіонату України з боротьби на поясах «Алиш».

61

Збірна команда ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького, учасники чемпіонату України з української боротьби на поясах 2021 року.

В різні роки на базі університету проводилися всесоюзні та всеукраїнські змагання серед аграрних вищих навчальних закладів з гандболу, футболу, баскетболу, вільної та греко-римської боротьби.
Чемпіонати України: з вільної та греко-римської боротьби, боротьби на поясах «Алиш», чемпіонат України з важкої атлетики, чемпіонат України з української боротьби на поясах, спартакіади України з футзалу серед коледжів та технікумів.
У 2021 році на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького відбувся І Чемпіонат світу з української боротьби на поясах.
В університеті з різних видів спорту підготовлено 1 заслужений майстер спорту України, 5 майстрів спорту України міжнародного класу та 58 майстрів спорту СРСР та України.
Сьогодні в університеті навчаються:
- майстрів спорту України міжнародного класу – 5
- майстрів спорту України – 16
- кандидатів в майстри спорту України – 27
- членів збірних команди України – 9

 

68

 У 2019 році Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького отримано ліцензію на підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти.

На кафедрі фізичного виховання, спорту і здоров’я викладають такі дисципліни: основи теорії і методики фізичного виховання, вступ до спеціальності та історія спорту, гімнастика з методикою викладання, рухливі ігри з методикою викладання, теорія і методика в обраному виді спорту, теорія та методика дитячого та юнацького спорту, легка атлетика з методикою викладання, спортивні ігри з методикою викладання (гандбол, футбол, волейбол, настільний теніс), атлетизм та силові спорту, підвищення спортивної майстерності, фізкультурно-спортивні споруди, теорія та методика адаптивної фізичної культури, анатомія людини з основами динамічної морфології, фізіологія людини та фізіологічні основи фізичного виховання, теорія і методика викладання зимових видів спорту, олімпійський і професійний спорт, фізичне виховання (основна, підготовча та спеціальна медична групи).
Відбуваються заняття в групах спортивного вдосконалення: з вільної боротьби, греко-римської боротьби, української боротьби на поясах, легкої атлетики, пауерліфтингу, боксу, волейболу, гандболу, футболу, футзалу, настільного тенісу, бадмінтону, веслування на байдарках та каное, спортивної аеробіки, шахів, важкої атлетики, стрільби з лука, змішаних єдиноборств.

Колектив кафедри фізичного виховання, спорту і здоров’я Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.
76
У складі кафедри на сьогодні працює 23 науково-педагогічних працівника, з них:
- 5 кандидатів педагогічних наук – доцентів,
- 1 кандидат біологічних наук – доцент,
- 1 доцент без наукового ступеня,
- 1 кандидат наук з фізичного виховання і спорту - старший викладач,
- 1 кандидат психологічних наук – старший викладач за сумісництвом.
Дев’ять старших викладачів без наукового ступеня, 1 старший викладач за сумісництвом, 4 асистенти без наукового ступеня 1 асистент за сумісництвом.
Три кандидати педагогічних наук, доценти мають спортивні звання – майстер спорту, один з них Заслужений тренер України.
П’ять старших викладачів мають спортивні звання:
- 1 майстер спорту України міжнародного класу;
- 3 майстри спорту України;
- 1 Заслужений тренер України
Три асистенти мають спортивні звання - майстер спорту України.

 

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru