logo КАФЕДРА ПРАВА

В.о. завідувача кафедри, кандидатка економічних наук, доцентка Юлія Андріївна Коверко

Телефон кафедри: (032) 239-26-58
Адреса кафедри: 3-й поверх адміністративного корпусу, вул. Пекарська, 50, м. Львів
E-mail: law@lvet.edu.ua

fb     іnstagram    telegramm

Забезпечення належного захисту прав та свобод людини і громадянина в Україні є важливим завданням держави й актуальним напрямом розвитку правової системи. Міжнародно-правові стандарти та гарантії прав людини встановлені в чинних міжнародних договорах і є обов’язковими для України.

MyCollages 18

З нагоди Дня прав людини, який щорічно відзначається 10 грудня, завідувач Юридичної клініки Богдан Мелех і студенти-клініцисти Анна Проць, Олег Бойко та Ірина Гавур провели правопросвітницький захід, під час якого ознайомили здобувачів вищої освіти Університету з історією свята, передумовами виникнення та порядком діяльності Організації Об’єднаних Націй, Загальною декларацією прав людини, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, а також гарантіями захисту прав людини в Україні. Особливу увагу спікери звернули на засоби захисту прав людини, у механізмі якого держава виступає як гарант захисту прав та свобод людини і громадянина, конституційне подання як засіб захисту прав та свобод людини і громадянина, міжнародно-правові гарантії захисту прав людини, ефективність судового захисту прав людини та обов’язковість виконання Україною рішень ЄСПЛ.
Також під час зустрічі було зазначено, що імплементація Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини має важливе значення для системи національного законодавства України, оскільки після ратифікації Україною вона визнає юрисдикцію Європейського суду з прав людини, що приймає рішення щодо порушення прав та свобод, передбачених Конвенцією, які є обов’язковими для України, шляхом вживання певних заходів, спрямованих на удосконалення законодавства так, щоб воно відповідало мінімальним стандартам рівня прав та свобод людини.

Допис підготував Богдан Мелех, завідувач Юридичної клініки