Історія
- Деталі
-
Опубліковано: 09 листопада 2018
-
Перегляди: 3235
Ветеринарне акушерство як спеціальний предмет навчальної програми академії до 1939 року читали професори Антоній Баранський, Станіслав Фібіх й інші. З 1939 до 1945 року цей курс викладав професор Казимир Щудловський. У вересні 1945 року в інституті було відкрито окрему кафедру ветеринарного акушерства, яку очолив викладач Бахтов С.Г. Протягом 1946 – 1948 років завідував кафедрою і читав курс ветеринарного акушерства доцент Сутягін B.C.
У серпні 1948 року на посаду завідувача кафедри акушерства, гінекології і штучного осіменіння було призначено доцента Звєрєву Г.В., яка керувала нею до 1990 року.
У 1990 році на посаду завідувача кафедри обраний за конкурсом доктор ветеринарних наук, професор Хомин Степан Петрович, яку очолював до 2009 року.
З 2010року по даний час завідує кафедрою професор Стефаник Василь Юрійович, випускник ветеринарного факультету ЛЗВІ, закінчив аспірантуру і захистив у 1997 році кандидатську, у 2010 році докторську дисертацію. Отримав вчене звання професора у 2013році.
У нинішній час навчально-виховну та наукову роботу здійснюють: завідувач кафедри, професор Стефаник В.Ю., доценти Кудла І.М., Костишин Є.Є., Дмитрів О.Я., Івашків Р.М., Кава С.Й., асистенти Кацараба О.А., Івахів М.А., Басараб Т.П.
Співробітники кафедри працюють над виконанням науково-дослідної теми «Інноваційні підходи з використанням інструментальних методів та лікарських засобів у системі діагностики, терапії та профілактики акушерських, гінекологічних та андрологічних захворювань тварин». Кафедра продовжує вивчення етіології, удосконалення методів діагностики, терапії і профілактики маститу у корів.
Наукові здобутки кафедри висвітлені у підручниках і посібниках з ветеринарного акушерства і штучного осіменіння, а також у багатьох наукових, методичних працях та інструктивних документах з питань ветеринарного акушерства, гінекології, профілактики неплідності та біотехнології відтворення тварин.
Кафедра підтримує наукову співпрацю з багатьма науковими центрами в Україні та за межами нашої держави, зокрема кафедрами акушерства та біотехнології Національного університету біоресурсів і природокористування України (м.Київ), Білоцерківського державного аграрного університету (Біла Церква), Сумського національного аграрного університету, Харківської державної зооветеринарної академії, Природничий університет у Вроцлаві та Любліні (Республіка Польща).
Поряд із викладачами у науково-дослідній роботі беруть участь студенти. Тематика студентського наукового гуртка пов'язана з науковою роботою кафедри. Кращі студенти-гуртківці, за результатами проведених досліджень, оформляють і захищають дипломні роботи, керівництво якими здійснюють викладачі кафедри.