logoКАФЕДРА АКУШЕРСТВА, ГІНЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
ВІДТВОРЕННЯ ТВАРИН ІМ. Г.В. ЗВЄРЄВОЇ

Завідувач кафедри, професор, доктор ветеринарних наук Стефаник Василь Юрійович

Ветеринарне акушерство як спеціальний предмет навчальної програми академії до 1939 року читали професори Антоній Баранський, Станіслав Фібіх й інші. З 1939 до 1945 року цей курс викладав професор Казимир Щудловський. У вересні 1945 року в інституті було відкрито окрему кафедру ветеринарного акушерства, яку очолив викладач Бахтов С.Г. Протягом 1946 – 1948 років завідував кафедрою і читав курс ветеринарного акушерства доцент Сутягін B.C.

2

У серпні 1948 року на посаду завідувача кафедри акушерства, гінекології і штучного осіменіння було призначено доцента Звєрєву Г.В., яка керувала нею до 1990 року.

1

У 1990 році на посаду завідувача кафедри обраний за конкурсом доктор ветеринарних наук, професор Хомин Степан Петрович, яку очолював до 2009 року.

3З 2010року по даний час завідує кафедрою професор Стефаник Василь Юрійович, випускник ветеринарного факультету ЛЗВІ, закінчив аспірантуру і захистив у 1997 році кандидатську, у 2010 році докторську дисертацію. Отримав вчене звання професора у 2013році.

У нинішній час навчально-виховну та наукову роботу здійснюють: завідувач кафедри, професор Стефаник В.Ю., доценти Кудла І.М., Костишин Є.Є., Дмитрів О.Я., Івашків Р.М., Кава С.Й., асистенти Кацараба О.А., Івахів М.А., Басараб Т.П.

Співробітники кафедри працюють над виконанням науково-дослідної теми «Інноваційні підходи з використанням інструментальних методів та лікарських засобів у системі діагностики, терапії та профілактики акушерських, гінекологічних та андрологічних захворювань тварин». Кафедра продовжує вивчення етіології, удосконалення методів діагностики, терапії і профілактики маститу у корів.
Наукові здобутки кафедри висвітлені у підручниках і посібниках з ветеринарного акушерства і штучного осіменіння, а також у багатьох наукових, методичних працях та інструктивних документах з питань ветеринарного акушерства, гінекології, профілактики неплідності та біотехнології відтворення тварин.
Кафедра підтримує наукову співпрацю з багатьма науковими центрами в Україні та за межами нашої держави, зокрема кафедрами акушерства та біотехнології Національного університету біоресурсів і природокористування України (м.Київ), Білоцерківського державного аграрного університету (Біла Церква), Сумського національного аграрного університету, Харківської державної зооветеринарної академії, Природничий університет у Вроцлаві та Любліні (Республіка Польща).
Поряд із викладачами у науково-дослідній роботі беруть участь студенти. Тематика студентського наукового гуртка пов'язана з науковою роботою кафедри. Кращі студенти-гуртківці, за результатами проведених досліджень, оформляють і захищають дипломні роботи, керівництво якими здійснюють викладачі кафедри.