EN   UA

 

КАФЕДРА НОРМАЛЬНОЇ 
ТА ПАТОЛОГІЧНОЇ ФІЗІОЛОГІЇ ІМЕНІ С. В. СТОЯНОВСЬКОГО

  

 
 fb     іnstagram    telegram     e mail

7

Львівський притулок «Домівка врятованих тварин», який у часі війни став прихистком для евакуйованих тварин, відвідали студенти другого курсу факультету ветеринарної медицини разом із доцентами кафедри нормальної та патологічної фізіології імені С.В. Стояновського  Колотницьким В.А. та Слепокурою О.І.

Різноманіття  мешканців притулку просто вражає, і в кожного своя історія порятунку. Є такі тварини, що самі йдуть на контакт, інші дуже ревниві: хочуть, щоби тільки їх обнімали та любили. Проте, у частині вольєрів мешканці навпаки схвильовані, погано йдуть на контакт. Багато з них притискаються до стін і дивляться з недовірою.

Детальніше: ДОМІВКА ВРЯТОВАНИХ ТВАРИН

19 серпня своє професійне свято відзначають представники найсолодшої професії. День пасічника в Україні почали святкувати з 1997 року. На пасіках країни сьогодні близько п’яти мільйонів бджолиних сімей. День пасічника ми святкуємо разом з одним із величних свят – Преображенням Господнім, адже пасічників цінували на нашій землі із сивої давнини.

Детальніше: ДЕНЬ ПАСІЧНИКА - ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО БДЖОЛЯРІВ

19 січня 2022 року виповнюється 100 років від дня народження Степана Васильовича Стояновського – відомого вченого в галузі фізіології сільськогосподарських тварин, доктора біологічних наук, професора, заслуженого діяча науки України, академіка Української академії наук, ректора Львівського зооветеринарного інституту (1965–1989), завідувача кафедри фізіології тварин (1968–1992).

Детальніше: 100 років від дня народження Степана Васильовича Стояновського

Успіх перших наукових досліджень учнів залежить від можливості безпосередньо долучитися до світу науки, поекспериментувати в наукових лабораторіях, отримати консультації вчених-наставників. Для юних дослідників простором таких можливостей є наукові школи Малої академії наук. Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького тісно співпрацює із спільнотою Малої академії наук у Львівській області. Під керівництвом доцентки Мирослави Змії на кафедрі нормальної та патологічної фізіології імені С.В. Стояновського працює гурток «Основи ветеринарної медицини» для учнів 10-11 класів.

Детальніше: Допитливість, цікавість, інтерес мотивує учнів малої академії наук до наукових пошуків


У рамках підвищення кваліфікації на кафедрі нормальної та патологічної фізіології імені С.В. Стояновського, професор кафедри біології та хімії Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктор ветеринарних наук Лесик Я.В., провів лабораторне заняття з патофізіології для студентів ІІІ курсу ветеринарного факультету. Темою відкритого заняття слугувала: «Патологія системи крові». Професор у своїй доповіді розкрив особливості порушення місцевого кровообігу та мікроциркуляції. Зупинився на особливостях артеріальної та венозної гіперемії, механізмах її виникнення і наслідках, тромбозі та емболії.

Детальніше: ПІЗНАВАЛЬНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ