EN   UA

01

КАФЕДРА ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇЇ

Завідувач кафедри, професор, доктор ветеринарних наук, член-кореспондент НААНУ  Гунчак Василь Михайлович 

 

Гуфрій Д.Ф., д.вет.н., професор, Гунчак В.М., д.вет.н., професор,
Винярська А.В., к.вет.н., доцент, Васів Р.О. к. вет.н., доцент, Слободюк Н.М. к.вет.н., доцент, Харів І.І. к.біолог. н., доцент, Леськів Х.Я., к.вет.н., доцент, Солтис М.П. к.вет.н., асистент, Назарук Н.Я., ст. лаборант.
«Серед чужих не став своїм, серед своїх залишився чужим»
Олександр Канюка - д.вет.н., професор, учень професора Сковронського

01

Вікентій Антонович Сковронський – професор, який впродовж 41 року очолював кафедру фармакології та токсикології. Інформація щодо наукової діяльності професора Вікентія Сковронського є доступною та відомою, проте, багато запитань залишаються відкритими та потребують історичних досліджень, а зокрема: якою людиною, науковцем та педагогом потрібно було бути, щоб за різних державних політичних устроїв, не будучи політично активним, залишатися керівником кафедри? Що спонукало професора Сковронського залишитись у Львові, коли практично весь професорсько-викладацького колектив виїхав до Вроцлава? Ким були для Вікентія Сковронського професори Вацлав Морачевський та Степан Гжицький і т.п.? Ці та інші питання спонукали нас до історичних досліджень, які не дали чітких вичерпних відповідей, проте дали бачення професора Сковронського - як людини.

Отримавши два дипломи про вищу освіту: гуманного лікаря та лікаря ветеринарної медицини – Вікентій Сковронський, без вагань працює за фахом лікаря ветеринарної медицини. Праця під керівництвом професорів Вацлава Морачевського, Зигмунда Марковського дає йому можливість зростати не лише науково, але і духовно. Однорічне творче відрядження до Австрії та Німеччини стає добрим підґрунтям для вивчення нових наукових методів досліджень в біології. Повернувшись у 1930 p. з відрядження, В.А.Сковронський захищає науковий трактат "Про сучасний стан біологічної науки" у формі дисертації, здобувши вчене звання приват-доцента. В цьому ж році він був призначений завідувачем кафедри фармакології Академії ветеринарної медицини (після Адольфа Гізельта). З 1932 року під керівництво Вікентія Сковронського переходить також аптека. Це була на той час маленька кімната, яку впродовж року професор Сковронський розширює, створюючи: рецептурний відділ, фармацевтичну, кімнату з обладнанням. В 1935 р. організовано приміщення для занять з фармації. При аптеці Вікентій Сковронський організував читальню для працівників, в якій були видання польською, німецькою, французькою, англійською та слов’янськими мовами (всього 91 книга).
Незважаючи, на всі військові перипетії, неодноразову зміну кордонів професор Сковронський залишається незмінним працівником навчального закладу та докладає багато зусиль і енергії для повоєнної від¬будови інституту та відновлення навчального процесу. За що у 1949 році за навчальну, науково-дослідну та громадську роботу професор Вікентій Сковронський отримав подяку разом із професорами: Вацлавом Морачевським та Степаном Ґжицьким.

Детальніше: ПРОФЕСОР ВІКЕНТІЙ СКОВРОНСЬКИЙ. 124-річниця від дня народження

311688550 119693314249156 3941680216793560492 n

Пестициди (лат. pestis — зараза + cido — вбиваю) або отрутохімікати — хімічні речовини, що застосовуються у народному господарстві з метою боротьби з різноманітними шкідниками сільськогосподарських культур та продуктів, а також задля підвищення врожайності сільськогосподарських культур. Ці сполуки здатні накопичуватися у рослинах, з якими потрапляють у організм людей та тварин. Аналогічно згубно на організм впливає вода, повітря, забруднені пестицидами. 

Детальніше: Пестициди!

10
Колектив кафедри фармакології та токсикології взяв участь у вебінарах «Основи наукометрії», що відбулися з 6 по 13 жовтня, які організувала компанія Clarivate Analytics .
Викладачі навчалися визначати показники, дізналися про абсолютні та нормалізовані метрики, що використовують для оцінки впливу науковця, що таке високоцитовані роботи та високоцитовані науковці, як визначаються Citation Laureates™, та яким чином вони пов’язані з Нобелівською премією. У практичному блоці викладачі дізнавалися як працювати з профілем автора у Web of Science, а також « Куди зник Publons?», як поєднати кілька колекцій документів одного автора. Після проходження вебінару усі отримали новий досвід та сертифікати учасників.

Детальніше: Викладачі також навчаються

2
Студенти-гуртківці проводили ідентифікацію лікарських рослин, використовуючи мобільні застосунки Plantnet та Naturalist.
PlantNet — це інструмент, який допомагає ідентифікувати рослини за зображеннями. Він розділений на різні тематичні та географічні набори рослин. Таким чином, де б ви не знаходились в парку, лісі, ботанічному саду, завжди є можливість дізнатися, які рослини вас оточують. У додатку наведені латинські назви, регіони найбільшого поширення та фото рослин. Знайомство з флорою стає ще цікавішим, окрім цього ідентифікованими власними зразками студенти можуть ділитися з однодумцями та зберігати свою роботу на телефоні. Для гуртківців важливо визначати, досліджувати та ділитися своїми спостереженнями за рослинами.

Детальніше: Робота гуртка фармакології та токсикології

Сьогодні у школі с. Миклашів Львівського району, доцентка кафедри фармакології та токсикології Слободюк Н.М. для учнів 10-11 класів провела профорієнтаційну бесіду і ознайомила слухачів із особливостями перевагами навчання у ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького.

Детальніше: Профорієнтаційна робота кафедри

Роман Хомик був прекрасним сім’янином, чоловіком для дружини Ірини, люблячим батьком для дочки Ганусі та онука Остапа, нашим щирим однокурсником і товаришем.

01
У це неможливо повірити, але Бог справді забирає найкращих: п. Роман був натхненником, організатором усіх заходів на кафедрі, душа колективу, справжнім педагогом та незмінним профспілковим ватажком кафедри. Він був професіоналом своєї справи, який умів організувати та згуртувати навколо себе викладачів і студентів факультету ветеринарної медицини. Роман Іванович  був закоханий у ветеринарну медицину і завдяки його багаторічній самовідданій праці кафедра фармакології та токсикології обіймала високі показники за результатами змагань в університеті. Доцент Роман Хомик виховував  майже усіх аспірантів  кафедри і надавав практичну допомогу аспірантам факультету.

Детальніше: Сонце зайшло за обрій у чорні хмари, і обірвалась нитка життя на 63 році (13 жовтня 2019 р.)...