EN   UA

Logo01213 КАФЕДРА НОРМАЛЬНОЇ ТА ПАТОЛОГІЧНОЇ МОРФОЛОГІЇ І СУДОВОЇ ВЕТЕРИНАРІЇ

Завідувач кафедри, професор, доктор ветеринарних наук Жила Микола Іванович

Контакти:
e-mail: pathology@lvet.edu.ua

MyCollages 2

28-29 вересня 2023 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ) відбулась Міжнародна наукова конференція «Патоморфологія сьогодення» присвячена 125-річчю заснування Університету.
Учасниками цієї конференції були представники Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С. З. Ґжицького. Завідувач кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, професор Жила Микола Іванович виступив із доповіддю на тему: «Патоморфологічні зміни у курей-бройлерів за трансмісивного вірусного провентрикуліту». Також доповідь на тему: «Патоморфологічні зміни в легенях та нирках червоновухих черепах за пневмонії та лікування гентаміцином» виголосив аспірант кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії Чулюк В’ячеслав Ігорович.

Детальніше: Міжнародна наукова конференція «Патоморфологія сьогодення» м. Київ

11

20 червня 2023 року студенти факультету ветеринарної медицини, разом із викладачами кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького, Бліщ Г.І. та Костинюк А.К.  відвідали одну з площадок птахофабрики ТзОВ «К-Агроінвесттрейд», де змогли ознайомитись із технологічними процесами вирощування курей-бройлерів.

Детальніше: В гостях у ТзОВ «К-Агроінвесттрейд»

На кафедрі нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії з 15-17 березня 2023 р. був проведений комплекс семінарів з навчальної дисципліни “Анатомія тварин” зі студентами 1 курсу факультету ветеринарної медицини на тему: “Будова серця”. Організатор: доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії Демус Н.В. Семінари складались з теоретичної та практичної частин.

Детальніше: Семінар з навчальної дисципліни "Анатомія тварин"

1Протягом двох тижнів (з 22.05 по 02.06. 2023 року) здобувачі другого рівня вищої освіти (магістр) спеціальності 211 «Ветеринарна медицина», що навчаються на першому курсі проходили навчальну практику з препарування органів тварин. При цьому, студенти ознайомилися з набором необхідних інструментів, способами їх утримання та правилами використання.

Детальніше: Навчальна практика з препарування органів тварин

На сьогодні спеціалісти ветеринарної медицини все частіше зустрічаються з хворобами різних видів тварин, своєчасна та об’єктивна діагностика яких є критично важливою для вибору ефективних методів лікування, недопущення поширення інфекцій, ліквідації захворювань різного ґенезу. Під час навчання студенти повинні не лише опрацьовувати теоретичний матеріал з підручників, але й проводити безпосереднє патологоанатомічне дослідження тварин. Впродовж осінньо-зимового семестру 2022-2023 навчального року з діагностичною метою студенти та викладачі кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії провели понад 70 комплексних патоморфологічних досліджень, у тому числі різних видів сільськогосподарських тварин, рептилій, птахів, домашніх та екзотичних ссавців.

Детальніше: ВИВЧЕННЯ ПАТОЛОГІЇ – БАЗОВИЙ ЕЛЕМЕНТ ДІАГНОСТИКИ